"Gwiazda i ja" to jeden z największych broadwayowskich hitów. Jest na afiszu stołecznego Teatru Capitol. Na najbliższy spektakl, który odbędzie się 11 kwietni,a zaproszeni zostali m.in podopieczni Domu Artystów Weteranów. Każde 5 złotych z biletu na spektakl, w którym grają Magdalena Zawadzka i Anna Gornostaj, przeznaczonych zostanie na wsparcie Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie.

Posłuchaj rozmowy Katarzyny Sobiechowskiej-Szuchty z Anną Gornostaj

Dla podopiecznych Skolimowa teatr był całym światem. Na teatralnych deskach święcili swe największe tryumfy. Dawali widzom chwile radości i wzruszenia. Nie możemy o tym zapominać. Zwłaszcza my, ludzie teatru, bo to przecież nasi mistrzowie - mówi Anna Gornostaj. Chcemy, żeby również inni przyłączyli się do programu ratowania Skolimowa - apeluje w RMF FM aktorka.

"Gwiazda i ja" to jeden z największych broadwayowskich hitów. Urocza komedia oparta na prawdziwym zdarzeniu z 1985 roku, kiedy to legenda ekranu Bette Davies przyjechał do domu nikomu nieznanej gospodyni domowej Elizabeth Fuller w Connecticut. Gwiazda miała się jedynie zatrzymać na noc, została jednak na cały miesiąc. To jest nie tylko sztuka o spotkaniu gwiazdy i gospodyni. To również opowieść o tym, jak pewne sytuacje w życiu i przypadek mogą zmienić nasz sposób myślenia. I w jaki sposób mogą wpływać na nasz los. To nas z Magdą bardzo interesowało, taki wyższy rodzaj komedii - mówi w RMF FM Anna Gornostaj.

Zabawna historia stała się uniwersalnym pretekstem do pokazania prawdziwego oblicza naszych idoli, bałwochwalczego stosunku do aktorów srebrnego ekranu, uwielbienia jakim darzymy celebrytów i złudnych pozorów świata show biznesu. Na scenie obok Magdaleny Zawadzkiej i Anny Gornostaj publiczność zobaczy też Barbarę Kurzaj i Cezarego Morawskiego, który jest również reżyserem spektaklu. Najbliższe przestawienie w stołecznym Teatrze Capitol w sobotę 11 kwietnia.

(mpw)