Noblista G. Grass - autor miedzy innymi "Blaszanego bębenka" i "Pełzając rakiem" - wydał zbiór wierszy zatytułowany "Ostatnie tańce". Autor zaskakuje nas niezłą porcją erotyki nie tylko w tekstach, ale również w ilustracjach. W tomiku znajdują się pikantne grafiki przedstawiające tańczące i kopulujące pary. Na razie tomik dostępny jest jedynie w Niemczech, ale wkrótce powinien też trafić do polskich księgarni.

"Pornografia" Jakuba Kolskiego walczy o Złotego Lwa na festiwalu w Wenecji. Film został bardzo dobrze oceniony przez widzów i krytyków. O dobrym przyjęciu świadczy fakt, że po pokazie nagrodzono film owacją na stojąco. We włoskim dzienniku "Corriera" bardzo chwalono kreację Krzysztofa Majchrzaka. Komentatorzy gazety typują go do festiwalowej nagrody. Zwraca się również uwagę na Krzysztofa Ptaka (zdjęcia) i Zygmunta Koniecznego (muzyka).

Na duże ekrany trafia właśnie nowy film produkcji chińskiej - Hero. Po "Przyczajonym tygrysie i ukrytym smoku" to kolejna opowieść imponująca scenami krajobrazów, walki, barw i muzyką. Zaręczamy, że widzowie nie poczują się znużeni - szybka akcja, doskonała choreografia scen walk oraz wspaniałe scenografie pozostaną na długo w pamięci. Akcja filmu rozgrywa się w Chinach ponad 2000 lat temu.

[ Więcej na temat filmu ]

Po latach poszukiwań Paolo Coelho znalazł scenariusz, który jego zdaniem sprawi, że napisany przez niego "Alchemik" stanie się kinowym hitem. Scenariusz dostarczył czarnoskóry reżyser i aktor Laurence Fishburne (znany m.in. z roli Morfeusza z filmu "Matrix" braci Wachowskich). Prace nad "Alchemikiem" powinny się rozpocząć w październiku w Jordanii. Na liście płac znaleźli się m.in.: Jeremy Irons ("Lolita", "The Mission") i Madonna ("Evita", "Who's That Girl?"). Reżyserii podjął się oczywiście Fishburne. Film trafi na ekrany w 2004 roku.