Elton John ma problemy ze zdrowiem. Ubiegły tydzień 65-letni piosenkarz spędził w szpitalu z powodu poważnego zakażenia dróg oddechowych. Został też zmuszony do odwołania części koncertów. Jego partner David Furnish powiedział BBC, że "John czuje się już lepiej i odzyskuje siły".

W zeszłą środę artysta znalazł się w szpitalu w Las Vegas. Był na tyle chory, że Elton John musiał odwołać trzy swoje występy. Według jego menadżera muzyk ma "ciężką infekcję układu oddechowego".

Rzecznik Eltona Johna zapowiada jednak, że artysta wystąpi na poniedziałkowym koncercie z okazji Diamentowego Jubileuszu królowej Elżbiety II. Piosenkarz ma tam dołączyć do grona gwiazd (wśród zaproszonych znajdują się m.in. : Paul McCartney, Kylie Minogue czy Cliff Richard )na uroczystym pokazie w Pałacu Buckingham w Londynie.

Jak donosi BBC w czwartek piosenkarz pojawił się na gali z okazji 7-lecia wystawiania jego wersji musicalu "Billy Eliot" w Londynie. Artysta poinformował dziennikarzy, że walczy z zapaleniem płuc, ale nie mógł odmówić sobie przyjścia na imprezę.

Europejska trasa Eltona Johna planowo ma rozpocząć się w piątek. W Polsce koncerty piosenkarza są zaplanowane 7 lipca w łódzkiej Arenie oraz 8 lipca w Gdańsku. Rzecznik prasowy piosenkarza uspokaja fanów: "To tylko infekcja klatki piersiowej. Elton wypocznie i wróci do formy. Wszystko co zaplanowaliśmy nadal jest aktualne".