Już teraz zapraszamy Was na najnowszy odcinek serialu „Czas Honoru. Powstanie”. Jego tytuł to „Kanały”. Premiera w niedzielę, 26 października, o godz. 21.10 w TVP2.

Czwarty tydzień sierpnia 1944. W Kwaterze na Starówce, załamany po stracie syna, "Krawiec" (Wojciech Majchrzak) wydaje rozkazy. Bronek (Maciej Zakościelny) dostaje zadanie sprowadzenia posiłków czekających w Kampinosie. Władek (Jan Wieczorkowski) ma wzmocnić jedną z barykad, która przygotowuje się na niemieckie natarcie.

Michał (Jakub Wesołowski) zdobywa dla Słowińskiego (Mariusz Bonaszewski) morfinę, która pozwoli mu dalej funkcjonować. Pluton Bronka przygotowuje się do morderczego, kilkunastogodzinnego przejścia kanałami na Żoliborz. Pluton Władka dociera do barykady. Tam spotyka się z "Zośkowcami" i "Twardym" (Grzegorz Daukszewicz). Wszyscy wiedzą o ciężkim położeniu Starego Miasta. Pabst (Borys Szyc) zwierza się Rainerowi (Piotr Adamczyk) ze spotkania z kobietą swojego życia. Dla Celiny (Olga Bołądź) opieka Pabsta jest coraz bardziej niebezpieczna.

Na barykadzie na Starym Mieście wszyscy oczekują niemieckiego natarcia. Gdy  zbliża się oddział esesmanów dochodzi do wymiany ognia. W ostatniej chwili "Wilk" (Adam Fidusiewicz) odrzuca spod nóg Władka niemiecki granat. Konarski jest wściekły ponieważ zachowanie młodego powstańca imponuje "Rudej" (Karolina Gorczyca). Do obozu w Kampinosie dociera pluton Bronka. Okazuje się, że żadnych posiłków nie będzie, wszyscy ruszyli do ataku na Dworzec Gdański.

Kolejny dzień pluton Władka broni barykady. Powstańcy z trudem odpierają jeszcze jeden atak. Nagle w ruinach pojawia się Goliath - mina na gąsienicach. "Twardy" chce powstrzymać machinę, pod gradem kul rzuca się do przecinania przewodu. Powstańcy wycofują się z barykady. Pluton Bronka wraca kanałami na Stare Miasto. Gdy oba plutony Kompanii Specjalnej spotykają się na Starówce, "Krawiec" zarządza ochronę ewakuacji Komendy Głównej do Śródmieścia.

mat. prasowy (j.)