Na festiwalu Off Plus Camera odbędzie się polska premiera irlandzkiej produkcji "Ondine". Z tej okazji gośćmi festiwalu będą reżyser Neil Jordan oraz odtwórcy głównych ról - Alicja Bachleda-Curuś i Colin Farrell. Para poznała się właśnie na planie tej produkcji - opowieści o rybaku, który wyławia z morza tajemniczą dziewczynę.

Syracuse (Colin Farrell) pracuje jako rybak w małym irlandzkim miasteczku. Rozstał się z żoną, walczy z alkoholizmem i tęskni za córką - dziesięcioletnią, niepełnosprawną Annie (Allison Barry), z którą chciałby spędzać więcej czasu.

W życiu Syracuse ma miejsce mała rewolucja, kiedy mężczyzna wyławia z morza piękną i tajemniczą dziewczynę. Wydaje się, że Ondine (Alicja Bachleda-Curuś) to normalna ludzka istota, ale pozory mylą. Annie jest przekonana, że intrygująca nieznajoma to tak naprawdę selkie - mityczna postać z celtyckiego folkloru, która żyje w wodzie, ale zdolna jest do przybrania ludzkiej postaci na lądzie.

Pojawienie się Ondine wywołuje zmiany nie tylko w życiu Syracuse i Annie, ale też w spokojnej egzystencji małej irlandzkiej wioski rybackiej.

17 kwietnia twórcy filmu spotkają się z widzami Off Plus Camera w Krakowie. Gościem festiwalu będzie też Jane Campion, reżyserka słynnego "Fortepianu". Artystka odbierze specjalną nagrodę za szczególny wkład w rozwój kina niezależnego. Pojawi się też na uroczystej premierze swojego filmu "Jaśniejsza od gwiazd".