Nerwowo było na polskich drogach - za nami fala powrotów ze świątecznego weekendu. Monitorowaliśmy ruch na trasach w całym kraju. Jak się jeździło, gdzie tworzyły się korki i jak je można było ominąć? Zobaczcie zapis naszej relacji minuta po minucie.

Aby odświeżyć stronę lub włącz automatyczne odświeżanie :

20:57

Równie długi zator powstał na autostradzie A4 z Opola na Dolny Śląsk przed punktem poboru opłat we Wrocławiu. 

20:45

Kilka kilometrów na godzinę - z taką prędkością poruszają się samochody na krajowej "siódemce" w okolicach Nowego Dworu Gdańskiego w stronę Trójmiasta - informują słuchacze.

20:33

Ogromny korek na autostradzie A4 w kierunku Rzeszów-Kraków. Korkuje się również dojazd do Brzeska od strony Nowego Sącza. Powodzenia i cierpliwości dla wszystkich kierowców! - napisał na Gorącą linię RMF FM pan Sławek. 

20:00

Informacja dla zmotoryzowanych w Małopolsce - ruch wahadłowy na krajowej "52" - w Brodach koło Kalwarii Zebrzydowskiej zderzyły się trzy samochody osobowe. Na razie nie ma informacji, czy ktoś ucierpiał w tym zdarzeniu. 

18:55

Nadal zablokowana jest jezdnia w stronę Radomia. Policja kieruje ruch ulicami Jedlińska. W północnej części tej trasy kierowcy też muszą uzbroić się w cierpliwość. Okolice Nowego Dworu Gdańskiego - zakorkowana jest obwodnica w stronę Gdańska. Wcześniej staliśmy w korku na obwodnicy Elbląga - informuje nasz słuchacz. 

19:44

Znów wypadek na krajowej "siódemce" - tym razem w pobliżu Kielc. W miejscowości Chęciny zderzyły się trzy auta - poinformowała pani Anna dzwoniąc na Gorącą Linię RMF FM. Po kolizji tych aut tworzą się tam korki.

19:22

Od strony Krakowa korek jest od Radomia do Jedlińska. 2-3 godziny stania - ostrzega słuchacz, pan Łukasz. 

19:04

Karambol na krajowej "siódemce" w Jedlińsku na Mazowszu. Zderzyły się tam cztery samochody osobowe, sześć osób zostało rannych. Informacje na ten temat zbiera nasz reporter Paweł Balinowski:

18:39

Minąłem bramki z Wrocławiu na A4, kierunek Katowice - w miarę luźno to idzie, ale w stronę Katowic do Wrocławia strasznie się korkuje. Już jest 7-8 km korka. Zakorkowany jest cały zjazd na Strzelin - informuje jeden z słuchaczy. 

18:35

Na 3 km przed zjazdem na Bochnię, na A4, doszło do wypadku, samochód uderzył w barierki, mogą się utworzyć korki duże - mówił słuchacz dzwoniący na Gorąca Linię RMF FM. Tam zablokowany jest pas w stronę Krakowa.

18:10

Utrudnienie na drodze krajowej numer 7: na odcinku Radom - Grójec w miejscowości Jedlińsk (woj. mazowieckie). Doszło do zderzenia 3 samochodów osobowych. 4 osoby zostały ranne. Jezdnia w kierunku Radomia została zablokowana. W kierunku Warszawy ruch odbywa się 1 pasem. Przewidywany czas trwania utrudnienia około 2 godz. 

18:00

Ruszyły też poświąteczne powroty znad morza. Korkuje się obwodnica Parłówka na krajowej "trójce" w Zachodniopomorskiem. Spora kolejka też do promów w Świnoujściu. Na wyjazd z kurortu czeka się co najmniej 40 minut - informuje nasza reporterka Aneta Łuczkowska. 

17:37

Utrudnienie na S19 na obwodnicy Kocka (woj. lubelskie). Doszło do zderzenia 3 samochodów osobowych. 2 osoby zostały ranne. Obwodnica została zablokowana. 

17:09

Utrudnienie na A1 na odcinku Włocławek - Łódź w pobliżu miejscowości Piątek (woj. łódzkie). Samochód osobowy wypadł z pasa ruchu i uderzył w bariery. Nikt nie został ranny. Zablokowany został prawy pas jezdni w kierunku Łodzi. Przewidywany czas trwania utrudnienia - około 2 godzin.

17:06

Najświeższe policyjne statystyki nie są optymistyczne: od piątku na polskich drogach doszło do prawie 200 wypadków. Zginęły w nich 24 osoby, a 250 zostało rannych. Policjanci zatrzymali też niemal 900 pijanych kierowców. 

16:53

Utrudnienie na S7 w Warszawie w pobliżu miejscowości Opacz (woj. mazowieckie). Samochód osobowy wypadł tam z pasa ruchu i dachował. Nikt nie został ranny. 

Zablokowane zostały trzy pasy ruchu w kierunku centrum. Ruch odbywa się pozostałymi 2 pasami. Przewidywany czas trwania utrudnienia - około 2 godziny. 

16:35

Uwaga na krajowej 81. W miejscowości Warszowice w Śląskiem zderzyły się dwie osobówki. Tworzą się korki - informuje nas słuchacz na Gorącą linię RMF FM. 

16:33

Koniec utrudnienia na S1 na wysokości m. Bielsko-Biała. Zakończono akcję gaszenia samochodu osobowego.

16:30

Koniec utrudnienia na drodze krajowej numer 22 (odcinek Wałcz - Strzelce Krajeńskie) w pobliżu m. Szczuczarz.

16:11

Koniec utrudnienia na A4 odcinek Katowice - Opole w pobliżu miejscowości Krapkowice.

16:05

W korku możecie też utknąć na trasie numer 22 między Wałczem a Strzelcami Krajeńskimi w Zachodniopomorskiem. W Szczuczarzu strażacy neutralizują plamę oleju na jezdni, a ruch odbywa się tam wahadłowo.

16:03

Utrudnienia również na trasie S1 na wysokości Bielska-Białej - trwa strażacy gaszą płonący samochód osobowy. Nikomu nic się nie stało, ale zablokowane są dwa pasy jezdni w stronę Żywca. Ruch odbywa się tam pasem awaryjnym. 

16:01

Utrudnienia na A4 w okolicy Krapkowic na Opolszczyźnie. Doszło tam do wypadku, w którym jedna osoba została ranna. Rozbite są 4 samochody, w tym ciężarówka i bus. Pasy w stronę Wrocławia są nieprzejezdne.

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.