Przez 13 godzin zablokowana była po wypadku cysterny wojsk amerykańskich krajowa "10" w rejonie Bydgoszczy. Przed południem cysterna z paliwem lotniczym przewróciła się w Lisim Ogonie. Nikt w wypadku nie ucierpiał.

Do wypadku doszło przed południem na 262. kilometrze trasy krajowej nr 10: cysterna wojsk amerykańskich marki HEMTT, wioząca około 9 tysięcy litrów paliwa lotniczego, przewróciła się bokiem na piaszczyste pobocze.

Nastąpił niewielki wyciek oleju z silnika pojazdu.

"Jest strasznie duży ruch, bo masa ludzi jedzie nad morze tą drogą, więc już się robią korki i to pewnie potrwa dosyć długo" - relacjonował nasz Słuchacz, który powiadomił nas o wypadku za pośrednictwem Gorącej Linii RMF FM.

Na miejsce przyjechali strażacy, w tym grupa chemiczna, a także dwie cysterny armii amerykańskiej z Powidza.

Strażacy zneutralizowali olej, który wyciekł z silnika, a przewożone paliwo lotnicze przepompowano do jednej ze ściągniętych z Powidza cystern.

Przewrócony pojazd został podniesiony i postawiony na koła przez służby techniczne straży pożarnej i wojska, a na koniec odholowany do jednostki wojskowej w Bydgoszczy.

Po wypadku krajowa "10" zablokowana była w obu kierunkach przez 13 godzin.


Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.