Wybuch w Katowicach przy szybie wentylacyjnym Zygmunt kopalni Murcki. Trwa akcja ratownicza i ewakuacja pracowników. Z jedną osobą nie ma jednak kontaktu. Sygnał o wybuchu oraz zdjęcia dostaliśmy na Gorącą Linię RMF FM.

W szybie wentylacyjnym katowickiej kopalni Murcki-Staszic doszło do wybuchu metanu z rury odprowadzającej ten gaz z podziemnych wyrobisk na powierzchnię.

Nie ma kontaktu z jednym z pracowników, który znajdował się w pompowni - wynika z informacji nadzoru górniczego. Nie wiadomo, czy przyczyną utraty kontaktu jest jedynie uszkodzenie łączności, czy też mogło dojść do wypadku.

Przyczyny wybuchu nie są na razie znane. Trwa akcja ratownicza oraz ewakuacja pracowników z dołu kopalni.

W wyniku wybuchu uszkodzony został budynek tzw. nadszybia. W pobliżu było trzech pracowników, którzy nie odnieśli obrażeń.

Szyb wentylacyjno-materiałowy Zygmunt położony jest bezpośrednio przy katowickim osiedlu mieszkaniowym Bażantowo. Służy kopalni Murcki-Staszic, należącej do Katowickiego Holdingu Węglowego.

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.


(j.)