Potężny pożar wybuchł we wtorek w miejscowości Stalówka w Kujawsko-Pomorskiem. Płomienie objęły wysypisko śmieci. Słup dymu - jak mówili nam strażacy - widoczny był z odległości nawet 20 kilometrów. Dogaszanie pogorzeliska ma potrwać kilkadziesiąt godzin. Film i zdjęcia pożaru dostaliśmy od Was na Gorącą Linię RMF FM.

Z ogniem walczyło 13 zastępów straży pożarnej, w sumie 78 strażaków. Jak powiedział nam zastępca komendanta powiatowego PSP w Nakle n. Notecią Franciszek Sobiechowski, akcję utrudniała konieczność dowożenia wody z oddalonej o 3 km Kcyni.

Po kilku godzinach akcji udało się opanować płomienie, ale dogaszanie - jak ocenił we wtorek wieczorem Sobiechowski - "potrwa jeszcze co najmniej kilkadziesiąt godzin z uwagi na specyfikę pryzmy". Jest to pryzma o powierzchni około 5 tysięcy metrów kwadratowych i wysokości 5 metrów, są to elementy poprodukcyjne - folia, polietylen - wyjaśnił.

W pożarze nikt nie ucierpiał. Nie ma też zagrożenia dla okolicznych mieszkańców ani pobliskich budynków.

Przyczyna pożaru jest wciąż ustalana. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi policja w Kcyni.

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.

(edbie, az)