Policjanci z Pomorza zatrzymali po kilku godzinach 50-latka, który z bronią wszedł do przedszkola w Pruszczu Gdańskim. Napastnik sterroryzował pracownicę placówki. Informację dostaliśmy na Gorącą Linię RMF FM.

Według naszych ustaleń incydent nie był przypadkowy. Mężczyzna, który z bronią wszedł do przedszkola i pracująca w nim kobieta dobrze się znają, a poróżniły ich sprawy osobiste.

Wczoraj tuż przed godziną 13, napastnik z bronią wtargnął do przedszkola w Pruszczu Gdańskim i w sekretariacie zamknął się z jego pracownicą. Przedszkolny personel wezwał policję. Mężczyzna jednak zdołał uciec zanim funkcjonariusze przyjechali na miejsce. Dzieci na szczęście nie były świadkami całej sytuacji.

Napastnika szukało wczoraj kilkudziesięciu policjantów. Zatrzymany został po godzinie 20 w Malborku. Broń - którą cały czas miał przy sobie - trafiła do badań. Policja będzie ustalać czy była legalna i czy 50-latek miał na nią pozwolenie.

Mężczyzna jest w policyjnej izbie zatrzymań. Na razie nie wiadomo kiedy i jakie ewentualnie usłyszy zarzuty.

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.

Kuba Kaługa