Chwile grozy przeżyły dzieci i opiekunki jednego z przedszkoli w Zakopanem. Do placówki wtargnęła prawdopodobnie niezrównoważona psychicznie kobieta z butlą gazową i atrapą pistoletu. Krzyczała, że bierze dzieci jako zakładników.

Policjanci wezwani na miejsce przez pracowników przedszkola szybko weszli do środka i obezwładnili kobietę. Odebrali jej butlę z gazem i atrapę pistoletu.

Dyrektor placówki Jacek Ślusarczyk, tłumaczył, że kobieta wykorzystała chwilę, kiedy rodzice odprowadzali maluchy do przedszkola. Jak mówił, nikt nic podejrzanego nie zauważył, bo kobieta owinęła butlę w torbę.

Powiedziała, że chce widzieć się z jakąś nauczycielką. Nauczycielka zeszła, po czym ona wymierzyła do niej pistoletem i powiedziała, że to jest napad, że chce wziąć dzieci jako zakładników. Przyjechała policja i obezwładniła ją - relacjonował nam przebieg wydarzeń dyrektor placówki Jacek Ślusarczyk.

Byłam odprowadzić siostrę do przedszkola i wychowawczyni mi powiedziała, że jakaś pani nie do końca normalna, weszła i że jest ewakuacja przedszkola. Ja swoją siostrę od razu wzięłam do domu - powiedziała reporterowi RMF FM młoda kobieta.

Tuż przed zatrzymaniem kobieta zadzwoniła do dziennikarza "Tygodnika Podhalańskiego". Powiedziała, że ma już wszystkiego dość, bo ktoś próbuje ją zamordować, i bierze dzieci jako zakładników.

51-letnia mieszkanka Zakopanego była leczona psychiatrycznie - dowiedział się nasz dziennikarz. Policjanci powiedzieli nam, że już wcześniej wielokrotnie interweniowali z jej powodu.

Chwalą przedszkolanki za zachowanie zimnej krwi.

Opiekunki bardzo przytomnie się zachowały - dzieci przeprowadziły do innego pomieszczenia, także wszystko to, co się wydarzyło, działo się w korytarzu w obecności tylko i wyłącznie dorosłych osób. W tej chwili na miejscu pracują policyjni technicy. Wezwaliśmy na miejsce pogotowie, wezwaliśmy straż pożarną, która zabezpieczyła tą niebezpieczną butlę z gazem. Będziemy z tą kobietą rozmawiali, co tak naprawdę nią kierowało, co ona chciała uzyskać takim zachowaniem - powiedział Roman Wieczorek, rzecznik zakopiańskiej policji.

(j.)