Koniec izolacji zakonnic i bezdomnych w Katowicach. Ostatnia z zakażonych sióstr ma negatywny wynik testu. Zakonnice ze zgromadzenia Sióstr Misjonarek Miłości Matki Teresy z Kalkuty oraz bezdomni byli izolowani w związku z wykryciem indyjskiej odmiany koronawirusa.

Spędzili w izolacji niemal miesiąc. Pod koniec kwietnia u jednej z zakonnic wykryto zakażenie, a niebawem okazało się, że była to indyjska odmiana koronawirusa.

Katowicka siedziba zakonu została zamknięta, a siostry i bezdomni zostali izolowani. Początkowo zakażenie wykryto u 28 osób, w tym u 10 bezdomnych. Jedna z sióstr zmarła, a kolejna trafiła do szpitala. Przewieziono tam także jednego z bezdomnych.

Jak powiedziała RMF FM rzecznik śląskiego wojewody, negatywny wynik ostatniego testu ma zarówno siostra, u której jeszcze w ubiegłym tygodniu utrzymywało się zakażenie, jak i wszystkie pozostałe osoby.

Ich izolacja już się kończy. Co ważne nigdzie w regionie nie pojawiło się ognisko indyjskiej mutacji koronawirusa.  Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.