Sprawdziły się prognozy: na południu Polski w środę śnieg padał intensywnie. Sytuację pogarszał silny wiatr. Informacje o utrudnieniach na drogach, zdjęcia i filmy przesyłaliście na Gorącą Linię RMF FM.

Informacje, zdjęcia i filmy możesz przysyłać na Gorącą Linię: SMS/MMS: 600 700 800, e-mail: fakty@rmf.fm lub za pomocą formularza na stronie www.

22.01 Droga krajowa nr 3 z Wrocławia do polsko-czeskiego przejścia granicznego na odcinku Jelenia Góra-Jakuszyce jest nieprzejezdna w obu kierunkach dla tirów. Powodem jest bardzo śliska nawierzchnia.

21.49 Radom - ciągle pada, rano będzie ciężko wyjechać - ostrzegł Sławek i przysłał zdjęcie

21.31 Czwórka na odcinku Tarnów-Brzesko cała biała, ale ruch znikomy i jedzie się całkiem dobrze. Niestety, śnieg nadal sypie i rano można się spodziewać powtórki z poniedziałku, czyli kilkugodzinne korki - poinformował Mateusz.

21.22 Średnicówka DTŚ Katowice w kierunku Świętochłowic całkowicie nieodśnieżona maksymalna prędkość to 50km/h - ostrzegł Łukasz

21.16 W Częstochowie podobna sytuacja jak w Krakowie. Jeździ się fatalnie, pługów w dzielnicy Raków nie widziałam. Drogowcy nie nadążają. Wszędzie biało i ślisko. Na trasie DK 1 od Częstochowy w okolice Mykanowa niestety również nieodśnieżone, ślisko oraz w niektórych miejscach pasy pozawiewane. Jazda po drogach powiatowych jest jeszcze gorsza - doniosła Aga

21:07 Wiślanaka w stronę Katowic i Żor wcale nieodśnieżona ,warunki fatalne - napisała Izabela

21:01 Katowice zablokowane, drogi są praktycznie nieprzejezdne. Na drogach nie zobaczycie pługopiaskarek. Drogi są nieodśnieżone, średnia prędkość jazdy wynosi ok 30 km/h. Pas ulicy Sokolskiej w kierunku Chorzowa (zjazd na ulicą Chorzowską) jest zablokowany. Autobus nie wyrobił‚ się na zakręcie i wjechał w zaspę. Pług próbuje go wykopać. Wszystkie tramwaje nie kursują. Stoją na ulicy od placu Wolności. Przerzućcie się na autobusy, chociaż i tutaj spodziewajcie się gigantycznych opóźnień (nawet do godziny) - napisał Kris xD i przysłał zdjęcia.

20:56 Zobaczcie, jak wygląda sytuacja w Limanowej (www.tv28.pl).

20:55 W Lublinie intensywnie zaczęło sypać na al. Kraśnickiej w stronę centrum, przed szpitalem wojewódzkim samochód osobowy wpadł w poślizg i utknął w zaspie, trwa wyciąganie przy pomocy innych kierowców, wolny jest jeden pas ruchu - napisał qwertywgn.

20:52 Artur Dudziński przysłał zdjęcie al. Jana Pawła II w Krakowie o godzinie 20.

20:40 W całych Mysłowicach biało i ślisko. Nie widać grama asfaltu. Prędkość to max 40 km/h. Jest kiepsko a cały czas pada śnieg i to dość intensywnie - pisze Mateusz.

20:37 Valdi33 przesłał informacje o drodze 79. W miejscowości Jakscie przed Koszycami na serpentynach dwa tiry blokują drogę. Nie mogę wyjechać ,ruch odbywa się wahadłowo, ale tylko dla samochodów osobowych. Auta ciężarowe stoją, ale tylko od strony Krakowa na Sandomierz.

20:31 Kacper pisze: w Bieruniu ciężko. Cały czas pada śnieg. Po południu był bardzo mocny wiatr. Było zimno.

20:31 Blokuje się droga krajowa 75 Brzesko - Nowy Sącz w miejscowości Gnojnik , tiry nie mogą poradzić sobie z podjazdem do Gosprzydowej , Jak się udaje na chwilę odblokować to za chwilę następny staje blokując wyjazd w kierunku Nowego Sącza - pisze Bogusław.

20:20 Jade pisze: Gorlice zasypane od godzin popołudniowych. Centrum i najbliższe okolice Gorlic. Służb brak, jazda po 30km/h.

20:17 Kasia: Kraków - Skawina - 4 godziny.

20:05 Janusz z Krakowa opisał swoją podróż. 17:30 wyjazd Kraków, ul. Kąpielowa /przecznica Zakopiańskiej/. Korek do Góry Borkowskiej, potem korek do ronda Matecznego - czas przejazdu 1h, w stronę Myślenic wszystko stoi od Ronda Matecznego, cieżarówki są wyłapywane przez policję i kierowane na parkingi. Ul. Kalwaryjska - przejazd 10km/h, Korek od ul. Kamieńskiego do Ronda Mogilskiego, przed Mogilskim TIRy mają problem z delikatnym podjazdem, blokują przejazd. Aleje Jana Pawła zakorkowane, policja pilotuje piaskarki które wcześniej utknęły w korkach na Alejach. Rondo Piastowskie - motorniczy z każdego tramwaju ręcznie zmienia zwrotniece, za nim ustawia się już 4 kolejne tramwaje, co 2 w przeciwnym kierunku skrętu. Czas przejazdu - 2h.

20:00 Ciężarówki mają zakaz wyprzedzania innych pojazdów w Łodzi. Takie przepisy od dziś obowiązują w mieście ze względu na pogarszające się warunki pogodowe-znów sypie śnieg, a jezdnie stają się śliskie. Nowe prawo dotyczy ciężarówek na 13, głównych drogach wlotowych i wylotowych z Łodzi. Trasy zostały odpowiednio oznakowane, a za złamanie zakazu kierowcom grożą mandaty od 20 do 500 złotych i 5 punktów karnych. Przepisy obowiązują do odwołania - informuje reporterka RMF FM Agnieszka Wyderka.

19:51 Droga Nr 28 w miejscowości Ptaszkowa i Cieniwa. Ciężarówki mają problem z podjazdem pod górę - napisał szybki.

19:49 "Gorąca Linia: Zaśnieżona autostrada A4 na Śląsku" - zobacz zdjęcia, które przysłał Tvardy

19:44 Marci podesłała informację dla krakowian ze strony zikit.krakow.pl: nieprzejezdne są ulice 29 listopada, Igołomska, droga w kierunku Skawiny, Radzikowskiego, Jasnogórska, Zakopiańska. Ulice zostały zablokowane przez samochody, trwają prace nad ich odblokowaniem. Pługi będą poruszały się w konwojach straży miejskiej, prosimy o ułatwienie im przejazdu. W związku z opadami śniegu, decyzją policji zamknięto wjyazdy z Krakowa na Zakopiankę oraz w kierunku Michałowic.

19:43 Autostrada A4 na wysokości Krzyżowej w powiecie bolesławieckim jest całkowicie zablokowana w kierunku Wrocławia. Na drodze wywrócił się tir, na niego zaś najechał bus. Nikt nie ucierpiał.

19:30 Przesyłam zdjęcia z 1 grudnia 2010r. Jedno jest z godziny 10.00 rano, drugie z godz. 19.00. Jest to widok z okna w Lublinie na ulicę Nadbystrzycką. Jak widać, rano droga była dość czysta. Wieczorem zrobiła się biała, wieje silny wiatr i intensywnie pada śnieg - napisała Barbara Kościuk.

19:28 W Tychach samochody na większości większych dróg poruszają się z prędkością 20-30 km/h, od około 3 godzin przechodzi bardzo silna śnieżyca, piesi mają problem z poruszaniem się po zasypanych chodnikach - napisał tyski71 i wysłał zdjęcie.

19:20 Adam ek napisał: na drodze do Sącza z Limanowej jest nieciekawie. Ślisko i biało.

19:10 Akuku napisała: Duże utrudnienia na Alei Focha w Krakowie. Auta poruszają się bardzo powoli. Do tego silnie padający śnieg i wiatr. Utrudnienia od Cracovii w stronę Królowej Jadwigi.

19:05 "Gorąca Linia: Atak zimy w Rudzie Śląskiej" - zobacz zdjęcia od armymana

19:01 Jadąc autostradą A4 od zjazdu ze Strzelec Opolskich do Katowic mijałem tylko 3 piaskarki - napisał Marek.

19:00 Droga powiatowa z Bielska- Białej do Oświęcimia: przejezdna, ale panują bardzo trudne warunki drogowe, najgorzej jest na tzw. Kępie Hałcnowskiej, gdzie autobusy oraz samochody ciężarowe mają trudności z wyjazdem - pisze Bartek.

18:57 aalliizzee informuje: ulica Opolska w Krakowie na wysokości hotelu Holiday Inn w kierunku ronda Ofiar Katynia została zablokowana przez tiry, które stanęły na podjeździe pod górę. Policji nie widać do tej pory, nikt nie pomaga rozładować korka. Samochody osobowe przejeżdżają przez przejście dla pieszych i nawracają z powrotem.

18:46 Tvardy przysłał zdjęcia z A4. Oto pierwsze z nich.

18:45 Krajowa "9". Rzeszów - Barwinek w miejscowości Jasienica Rosielna i Wola Komborska ( Podkarpacie) zablokowana przez TIR-y. Ok .17:30 - 18 blokowało ją ponad 20 samochodow ciężarowych, nie mogą pokonać tamtejszych górek - informuje Kaśka.

18:40 Marek przysłał zdjęcie z autostrady A4 w kierunku Katowic z Wroclawia. Przed Katowicami tylko dwa pasy są odsnieżone - napisał.

18:39 Bielsko Biała DK1 Na drodze DK1 w stronę Bielska Białej jest korek stoją samochody już od Makro stania jest ok 30 min, ogólnie pogoda nie sprzyja. Ciężarówki mają problem z podjazdami na S1 ślizgają się i jest nieciekawie. Samo miasto Bielsko także całe stoi. Tunele w Bielsku zakorkowane, stoi wszystko - pisz Mungo.

18:38 Droga z Katowic do Sosnowca. Zdjęcie przysłał Warson

18:35 Gabrysia przysłała zdjęcie z Jaworzna, ul. św. Wojciecha

18:31 Karol Senkara przysłał kolejne zdjęcia z Krakowa.

18:27 "Gorąca Linia: Burza śnieżna w Krakowie" - zobacz zdjęcia

18:25 Ewelkaleja informuje: droga w Izdebniku zablokowana. Samochody stanęły w olbrzymim korku.

18:20 Jan przysłał zdjęcia z Rudy Śląskiej. Oto pierwsze z nich, za chwilę fotoreportaż.

18:16 Z powodu opadów śniegu na drodze K-8 w miejscowosci Dębowina ruch jest utrudniony i odbywa się tylko dla samochodów osobowych.

18:10 Na drodze nr 18 na 78 km w kierunku Wrocławia doszło do kolizji. Droga jest zablokowana przez ciężarówkę i busa. Zamknięcie będzie trwało około godziny. Sugerowany objazd z drogi nr 18 zjazd na drogę 297 w kierunku Bolesławca, a następnie drogą nr 94 do miejscowości Krzywa i zjazd na autostradę A-4 w kierunku Wrocławia.

18:04 Autostrada A4 zablokowana w rejonie Góry św. Anny

18:01 Karol Senkara przysłał zdjęcia z Ronda Mogilskiego w Krakowie.

18:00 Tomek Topa przysłał zdjęcie z ul. Kapelanka w Krakowie.

17:56 Raffi79 przysłał zdjęcia z Łapczycy koło Bochni. "Droga E4 całkowicie zablokowana" - pisze.

17:55 Sytuacja w Andrychowie się poprawia, policja jeszcze niedawno kierowała ruchem - napisał Kacper.

17:45 Zdjęcie od "satt" z drogi nr 70, odcinek Trzebinia-Chrzanów

17:36 Kateriina przysłała kolejne zdjęcie z Krakowa, z Alei Trzech Wieszczów.

17:28 Zipper1986 przysłał zdjęcia z Krakowa. Atak zimy w Krakowie godz 17 . Aleje i ulica Prądnicka. Oto pierwsze z nich.

17:27 Zawieje i zamiecie śnieżne paraliżują ruch na południu Polski. Nad Małopolską i w woj. śląskim przechodzą burze śnieżne. Warunki na drogach pogarszają się z minuty na minutę. Synoptycy ostrzegają również przed pogorszeniem pogody w Wielkopolsce. Przez całą noc i rano będzie tam intensywnie sypać. Czytaj więcej...

17:25 "Gorąca Linia: Śnieżyca w Suchej Beskidzkiej" - zobacz galerię autorstwa Darka Polaka

17:24 Zablokowana zakopianka w stronę Myślenic w Głogoczowie - informuje Justyna.

17:23 Trasa Mirzec-Starachowice. Droga jest bardzo niebezpieczna. Jest bardzo dużo wertepów po poniedziałkowym sypaniu soli!! W lesie na odcinku 500 metrów na wysokości Krzyży co trochę leży jakiś samochód w rowie!!W tym miejscu jest czarny punkt wiec proszę o ostrożną jazdę - pisze Michał.

17:13 Zdjęcie od Joanny Jagodzińskiej z Kędzierzyna - Koźla.

17:09 Droga przez Andrychów (ul Krakowska) jest całkowicie zablokowana, tir utknął i nie ma przejazdu na trasie Wadowice-Bielsko Biała, straż pożarna ponoć próbuje go wyciągnąć, piaskarki nie nadążają - informuje Kacper.

17:04 Darek Polak przysyła kolejne zdjęcia z Suchej Beskidzkiej. Za chwilę opublikujemy fotoreportaż.

17:02 W Rzeszowie sypie coraz mocniej i do tego silny wiatr. Auta jadą 20 km/h - informuje waldi.

17:03 Sytuacja drogowa na Śląsku: Katastrofalnie wygląda sytuacja na A4. Autostrada jest biała. Kilkukilometrowy korek powstał przy zjeździe na Bielsko - Białą i Tychy. Na wysokości Trzech Stawów stoją także wszystkie trzy pasy autostrady w kierunku Wrocławia. W stronę Krakowa ruch odbywa się także bardzo powoli. W korkach stoją także pługi i piaskarki. A śniegu przybywa, bo cały czas pada. Duży korek także na krajowej 86 pomiędzy Katowicami a Sosnowcem. Zakorkowana również krajowa 1 w stronę Tychów. Całkowicie sparaliżowane jest centrum Katowic. Gliwicka, Sokolska, Bocheńskiego - to tylko nieliczne z ulic, na których więcej się stoi niż jedzie - informuje reporter RMF FM Piotr Glinkowski.

17:01 Sytuacja drogowa w małopolsce: zablokowana jest zakopianka w Naprawie. Ciężarówki stanęły na podjazdach. Stoi także wyjazd z Krakowa do Myślenic. Nie przejedziecie też krajową siódemką przez Michałowice

17:00 Bochnia, woj małopolskie. Sypie niemiłosiernie, dodatkowo wiatr powoduje zamiecie śnieżne. Drogi białe - pisze Anita.

16:56 W stronę Bochni samochody już ledwo jadą. Jadący w tym kierunku muszą uzbroić się w cierpliwość - informuje Tomasz z Brzeska.

16:55 Sosnowiec przy ulicy Kresowej. W parę minut śnieg sparaliżował cały ruch na drodze... Samochody poruszały się z prędkością 20-30 km/h po drodze wiele stłuczek. Mimo dobrych zimowych opon auto tańczyło po całej nawierzchni - napisał "OP".

16:43 Paweł Skuta informuje: Wysiadły światła, robi się coraz większy korek! Śniegu coraz więcej. Kraków, Kurdwanów ul. Herberta, wylot na A4.

16:39 Olga z Lublina: ul. Mełgiewska zablokowana przez tiry. Autobusy miejskie jeżdżą jak chcą. Takich korków tu chyba jeszcze nie było.

16:37 W Brzesku sypie niemiłosiernie. Drogi biale. Póki co, na E40 jeszcze samochody jadą, ale pomału występują problemy w okolicach ronda - napisał Tomasz.

16:36 Darek Polak przysłał zdjęcia z Suchej Beskidzkiej. Oto pierwsze z nich.

16:29 Paweł Skuta pisze z krakowskiego Kurdwanowa: jest coraz gorzej.

16:21 Zakopianka zablokowana. Objazd dla samochodów osobowych przez Mszanę.

16:18 Marta pisze z Chorzowa: drogi białe i śliskie.

16:13 "Gorąca Linia: Zaśnieżona zakopianka" - zobacz galerię

16:02 Damian Maturski przysłał zdjęcia zaśnieżonej zakopianki w Skomielnej Białej. Oto pierwsze z nich

15:42 Paweł Skuta przysłał zdjęcie z krakowskiej dzielnicy Kurdwanów.

15:30 Ciężarówki zablokowały zakopiankę przed Skomielną Białą od strony Zakopanego. Nie mogą sobie poradzić z zaśnieżonym podjazdem. Policja wyznacza objazdy - informuje dziennikarz RMF FM Marek Balawajder.

Wojciech Bartula podesłał film z Oświęcimia. Wieje coraz mocniej, zaczyna też sypać. Drogi są fatalne - napisał.

Tak relacjonowaliśmy poniedziałkowy atak zimy

Relacja minuta po minucie