Śnieg poprószył w kilku regionach kraju. Na wielu drogach jest ślisko - ostrzegają kierowcy dzwoniący na Gorącą Linię RMF FM. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla 8 województw.

Miejscami poprószyło m.in. w Małopolsce, Wielkopolsce, Zachodniopomorskiem, Kujawsko-Pomorskiem i na Mazowszu. Poniżej zdjęcia, jakie dostaliśmy od kierowców z okolic Brodnicy, Lipna i Kalisza.

Pan Konrad, który dzwonił do nas z okolic zachodniopomorskiego Czaplinka ostrzega: Na drodze jest szklanka, jedzie się powoli, auto tańczy na lodzie.

Śnieg może dziś przelotnie padać niemal w całej Polsce. Według synoptyków, zimowy będzie cały nadchodzący tydzień. 

IMGW wydało ostrzeżenia o oblodzonych drogach dla 8 województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego, mazowieckiego, lubelskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego, śląskiego i małopolskiego.

Obowiązuje 1. stopień ostrzeżenia, co oznacza, że "przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne".


Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.

(mal)