Polska przegrała w japońskim Hamamatsu z Brazylią 0:3 (12:25, 20:25, 22:25) w meczu pierwszej kolejki turnieju o Puchar Świata siatkarek.

Trzeci set, tak jak i cały mecz, nie był dobry. Brazylijki były lepsze w każdym elemencie gry. Zaczęły jak tornado bijąc Polki do 12 w pierwszej partii, w której nasze siatkarki w niczym nie przypominały „Złotek”.

W drugim secie małe przebudzenie. Na parkiecie dobre rozegranie Mileny Sadurek i świetny zryw Anny Podolec. To był jednak tylko chwilowy zryw. Polki dochodziły na dwa, trzy punkty, a za chwilę Brazylijki znów odskakiwały - na koniec partii na pięć punktów.

Trzeci set był bardzo podobny do drugiego, z bardziej zaciętą końcówką, w której górą znów Brazylijki wygrały do 22. Cały mecz gładko 3:0.

Trzy najlepsze drużyny Pucharu Świata, awansują do igrzysk w Pekinie.