Obława za mordercą z internetu w Niemczech. Policja w Nadrenii Północnej-Westfalii poszukuje nastolatka, który prawdopodobnie zabił 9-letniego chłopca, a następnie pochwalił się morderstwem na opublikowanym w sieci filmie.

9-latek został zamordowany w poniedziałek w mieście Herne. Policja podejrzewa, że zabójcą jest 19-letni sąsiad chłopca, Marcel H. Nastolatek opublikował w tzw. darknecie, czyli w "ciemnej stronie internetu", wideo, na którym chwali się zabójstwem.

Policja nie precyzuje co dokładniej widać na filmie. Minister spraw wewnętrznych regionu Ralf Jaeger powiedział, że nagranie zszokowało nawet doświadczonych śledczych. Kadry z filmu, które pojawiają się w internecie, przedstawiają 19-latka z krwią na rękach, siedzącego obok ciała chłopca.

Funkcjonariusze wszczęli śledztwo po otrzymaniu zgłoszenia. W piwnicy domu Marcela H. śledczy znaleźli ciało 9-latka z wieloma ranami kłutymi.

Policja ostrzega, że Marcel H. jest niebezpieczny. Nastolatek trenował sztuki walki i prawdopodobnie jest uzbrojony. Miał też dawać do zrozumienia, że zamierza popełnić kolejne zbrodnie.

Marcel H. nie pracował i prawdopodobnie mieszkał w domu sam. Jego rodzina miała się wyprowadzić z Herne. Według sąsiadów 19-latek był aspołeczny i nie utrzymywał z nikim kontaktu. 

(az)