Wisła Kraków przegrała w wyjazdowym meczu grupy E Pucharu UEFA z francuskim AS Nancy 1:2. To już druga porażka krakowskiej drużyny w fazie grupowej rozgrywek - szanse na awans do kolejnej rundy wyraźnie zmalały.

Po porażce w Krakowie z Blackburn Rovers Wisła Kraków, aby realnie myśleć o awansie do następnej fazy rozgrywek, nie mogła meczu z Nancy przegrać. Niestety reprezentanci francuskiej Ligue 1 byli na boisku szybsi i skuteczniejsi - dzięki temu pokrzyżowali krakowianom plany.

Trener Wisły Kraków Drogomir Okuka postanowił zagrać tylko jednym napastnikiem – Pawłem Brożkiem, którego miał wspierać z drugiej linii Mauro Cantoro. Ostrożna taktyka nie przyniosła jednak efektów. Pierwszy gol na koncie AS Nancy pojawił się już w 10. minucie spotkania – na listę strzelców wpisał się Kim. Wiślacy otrząsnęli się po 25 minutach, kiedy to pierwszy celny strzał na bramkę oddał Brożek. Kilka minut później zawodnik ten zdobył dla krakowskiej drużyny kontaktową bramkę.

Druga połowa spotkania rozpoczęła się od zmasowanego ataku francuskiej drużyny. W 56. minucie bramkarza Polaków pokonał Pascal Berengeuer. Sytuacja Wisły pogorszyła się w 68. minucie – z boiska musiał zejść Norbert Varga, który został ukarany czerwoną kartką. Drużyna z Lotaryngii kontrolowała przebieg wydarzeń na murawie do końca meczu. Krakowianie starali się zmienić niekorzystny rezultat spotkania – niestety bez powodzenia.