Niebezpieczny dzień dla Hillary Clinton - tak amerykańskie media komentują najnowsze sondaże dotyczące trwających prawyborów demokratycznych w Północnej Karolinie i Indianie. Pierwszy stan, zgodnie z przewidywaniami należy do Baracka Obamy, bo ten prowadzi tam w sondażach już od kilku tygodni. Natomiast prawybory w Indianie miała zdecydowanie wygrać Hillary. Czy wygra?

W Indianie toczy się zawzięta walka o głosy. Hillary miała tam wygrać zdecydowanie, a w tej chwili ma przewagę w granicach błędu statystycznego, czyli praktycznie żadną. A to może oznaczać, że nawet jeśli Clinton wygra, to tak nieznacznie, że nie odrobi strat do Baracka Obamy.

A szans na rewanż jest z każdym tygodniem coraz mniej. Hillary i jej sztab desperacko walczą o poparcie. Tak desperacko, że Bill Clinton przekonuje nawet publicznie, że jego żona będzie lepszym prezydentem niż on sam.

Zdaniem komentatorów przedłużanie się rywalizacji szkodzi Partii Demokratycznej i zwiększa szanse republikańskiego kandydata do Białego Domu Johna McCaina.