Stany Zjednoczone są gotowe dostarczyć Iranowi technologię nuklearną w zamian za jego rezygnację ze wzbogacania uranu. To ma być jeden z punktów pakietu rozwiązań, zaproponowanych przez szefa unijnej dyplomacji, Javiera Solanę.

Informacje tej treści płyną ze źródeł dyplomatycznych w Wiedniu, gdzie mieści się siedziba Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej. - Mam nadzieję, że wkrótce otrzymamy odpowiedź. Bardzo chcielibyśmy, by rozmowy były kontynuowane tak, by osiągnąć porozumienie, które będzie korzystne dla nas wszystkich - mówił w Teheranie Javier Solana.

Międzynarodowe propozycje zawierają "pewne pozytywne punkty", ale jest też "wiele niejasności", które wymagają sprecyzowania - to pierwsza reakcja Teheranu na pakiet propozycji przedstawionych przez szefa unijnej dyplomacji Javiera Solanę. czytaj więcej

Międzynarodowe propozycje rozwiązania irańskiego problemu atomowego zawierają "pewne pozytywne punkty", ale jest też "wiele niejasności", wymagających sprecyzowania - to jak na razie jedyna odpowiedź irańskich władz na ofertę przygotowaną wspólnie przez światowe potęgi: Chiny, Rosję, Francję, Stany Zjednoczone, Wielką Brytanię i Niemcy.