To się dla was źle skończy – najwyższy irański przywódca duchowy, ajatollah Ali Chamenei, grozi Stanom Zjednoczonym. Chamanei ostrzegł USA, że jeśli nadal będą prowadziły kampanię przeciwko Teheranowi, to Iran zacznie sabotować dostawy ropy naftowej z rejonu Zatoki Perskiej.

Jeśli USA dokonają błędnego posunięcia wobec Iranu, przepływ energii z tego rejonu zostanie narażony na poważne ryzyko - powiedział ajatollah na wiecu w Iranie. Irański przywódca religijny również zapewnił, ze islam jest przeciwny zbrojeniom atomowym i Iran nie zamierza wykorzystywać energii jądrowej do celów wojskowych.

Iran nie zrezygnuje z prawa do wykorzystywania energii nuklearnej w celach pokojowych – zapowiada prezydent Iranu Mahmud Ahmadineżad. Presja niektórych krajów zachodnich, chcących zmusić Iran do zrzeczenia się jego prawa, nie przyniesie rezultatów - podkreślił prezydent. czytaj więcej

Włoski dziennik „La Stampa” podkreślił, że ostrzeżenia przywódcy duchowego Iranu nie wolno lekceważyć. Iran leży bowiem w pobliżu cieśniny Ormuz – strategicznego punktu, przez który przepływają tankowce transportujące ropę naftową wydobywaną w krajach Zatoki Perskiej.