Do 42 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych zderzenia autobusu z lokomotywą we wschodniej Ukrainie. Do tragedii, w której 11 osób zostało rannych, doszło na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Marhaneć, w obwodzie dniepropietrowskim.

Do zdarzenia doszło o godz. 9 czasu miejscowego. Autobus marki Mercedes na niestrzeżonym przejeździe kolejowym zderzył się z lokomotywą manewrową, która należy do jednego z lokalnych przedsiębiorstw przemysłowych. Jak poinformował przedstawiciel kolei ukraińskich, w momencie wypadku na przejeździe kolejowym działała sygnalizacja świetlna, informująca o zbliżającym się pociągu. Po zderzeniu lokomotywa ciągnęła autobus przez około 700 metrów.

Według agencji Interfax-Ukraina pasażerowie, którzy trafili do szpitala, odnieśli ciężkie obrażenia. Szpital w mieście Marhaneć, do którego ich odwieziono, ma odwiedzić Wiktor Janukowycz, który oznajmił o tym na spotkaniu władz regionalnych w obwodzie dniepropietrowskim. Na miejsce zdarzenia pojechał wiceminister spraw wewnętrznych Ukrainy Wasyl Farynnikow.

Prezydent RP Bronisław Komorowski przekazał Wiktorowi Janukowyczowi kondolencje w związku z wypadkiem.