W Nowym Jorku trwa dramatyczny wyścig z czasem. W gruzowisku powstałym po zawaleniu się wieżowców w Nowym Jorku być może ciągle są żywi ludzie. Wciąż nie wiadomo, czy wśród ofiar zamachu znajdują się Polacy. Zdołano jednak ustalić, że trzy osoby z przesłanej do Stanów Zjednoczonych listy 38 osób, są uznane za zaginione.

Kilka tysięcy osób uznanych jest za zaginione. Wśród nich na pewno jest trzech Polaków. Tę informację potwierdziła nam konsul generalny RP w Nowym Jorku - Agnieszka Magdziak-Miszewska.

Sieć Polskiego Radia w Stanach Zjednoczonych utworzyła „Centrum Poszukiwania Osób Zaginionych podczas wtorkowego zamachu na w Nowym Jorku”. Co godzinę emituje komunikaty o osobach poszukiwanych. Polacy z kraju, którzy od wtorku nie mogą skontaktować się z bliskimi przebywającymi za oceanem, mogą w ten sposób szukać z nimi kontaktu. Numer faxu, na który można przesyłać dane osoby, z którą nie ma kontaktu od czasu wtorkowych zamachów to: 001 - 773-267-4913, numer telefonu 001 - 773-588-6300. e-mail: polskieradio@hotmail.com.

06:20