Znany golfista w specjalnym telewizyjnym oświadczeniu odniósł się do seksskandalu, którego jest głównym bohaterem. To pierwsze jego wystąpienie po wybuchu afery i słynnym wypadku przed jego domem prawie trzy miesiące temu. Powiedział, że jest świadomy bólu, jaki spowodował. Przyznał też, że miał romanse i zdradzał żonę - informuje nasz amerykański korespondent Paweł Żuchowski, który wysłuchał oświadczenia mistrza.

Telewizyjne wystąpienie skruszonego Tigera Woodsa opisuje korespondent RMF FM Paweł Żuchowski

Woods powiedział, iż ma świadomość, że ludzie chcą poznać szczegóły dotyczące tego, co zaszło i czy golfista oraz jego żona pozostaną razem. Zaznaczył jednak, że są to sprawy między małżonkami i nie będzie o nich mówił.

Sportowiec planuje powrócić kiedyś do golfa, ale w tej chwili nie wie jeszcze, kiedy to nastąpi. Prosił też o pomoc, by ludzie znaleźli w swoim sercu miejsce - by któregoś dnia mogli uwierzyć w niego ponownie.

Woods mówił o terapii, którą już przeszedł, i zapowiedział kolejną od jutra. Przez wzgląd na moją rodzinę proszę: zostawcie moją żonę i dzieci w spokoju - powiedział w oświadczeniu. Zapewniał też, że w jego domu nigdy nie miała miejsce przemoc domowa. Elin nie uderzyła mnie tamtej nocy ani żadnej innej - mówił.

Golfista wspominał też o dzieciach na całym świecie, które zawiódł, dla których był wzorem i autorytetem.

Na sali była jego matka i grupa zaprzyjaźnionych osób, w tym kilku dziennikarzy.