Mateusz Sawrymowicz zdobył złoty medal pływackich mistrzostw Europy na krótkim basenie w Debreczynie na swoim koronnym dystansie 1500 metrów w stylu dowolnym. Na innych dystansach srebrne medale wywalczyli Paweł Korzeniowski i Aleksandra Urbańczyk.

Sawrymowicz przypłynął pięć sekund przed Węgrem Kisem, ustanawiając czasem 14:24,54 sek. nowy rekord Polski. Trzecie miejsce zajął Włoch Federico Colbertado. Drugi z Polaków, Przemysław Stańczyk był czwarty.

Niewiele zabrakło innym Polakom, by stanąć na najwyższym stopniu podium. Paweł Korzeniowski, po zaciętej walce z Węgrem Laszlo Csehem, finiszował jako drugi na dystansie 200 metrów stylem motylkowym.

Srebrny medal zdobyła również Aleksandra Urbańczyk, która pobiła dotychczasowy rekord Polski na dystansie 100 metrów stylem zmiennym.