Sobota była kolejnym dniem sukcesów polskich pływaków w zawodach Open de Paris. Wyścig na 400 m stylem dowolnym wygrała Otylia Jędrzejczak, na 1500 m tym samym stylem najlepszy był Mateusz Sawrymowicz.

Jędrzejczak zwyciężyła ex aequo z Włoszką Federicą Pellegrini. Obu zawodniczkom zmierzono czas 4.05,20. Na trzecim miejscu sklasyfikowana został Brytyjka Joanne Jackson, która miała ponad dwie sekundy straty. To drugie zwycięstwo Polki w tych zawodach, przed dwoma dniami triumfowała na swoim koronnym dystansie 200 m stylem motylkowym.

Sawrymowicz, który jest rekordzistą Europy na 1500 m stylem dowolnym, w Paryżu był bezkonkurencyjny na tym dystansie, chociaż prowadzenie objął po 200 metrach. Potem do mety płynął niezagrożony, wyprzedzając o prawie trzy sekundy Kanadyjczyka Ryana Cochrane i o ponad siedem Włocha Federico Colbertaldo. Polak uzyskał wynik 14.56,47.

Dobry występ Polaków w trzecim dniu zawodów uzupełnia drugie miejsce Pawła Korzeniowskiego na 200 m stylem motylkowym. Polak uzyskał wynik 1.55,98 i o 0,50 s był gorszy od Ukraińca Denisa Syliantiewa. Trzecie miejsce zajął Rosjanin Nikołaj Skworcow.

W sobotnich półfinałach na 100 m stylem klasycznym startowała Beata Kamińska. Polka uzyskała siódmy rezultat (1.10,25) i zakwalifikowała się do niedzielnego finału. Najlepszy czas miała Austriaczka Mirna Jukic (1.09,16).