Cztery osoby zginęły w niedzielę rano podczas strzelaniny w położonym 45 km na południe od Lizbony mieście Setubal, w zachodniej Portugalii. Sprawca strzelaniny popełnił samobójstwo.

Jak poinformowała komisarz Andreia Goncalves z policji w Setubal, do tragicznego zdarzenia doszło około godziny 8.00 na osiedlu Belo Horizonte, w pobliżu drogi wyjazdowej, gdzie mieściła się prywatna hodowla gołębi.

Policja potwierdziła śmierć czterech mężczyzn w wieku od 30 do 60 lat. Trwają czynności wyjaśniające okoliczności zdarzenia - powiedziała Goncalves.

Z dotychczasowych ustaleń służb wynika, że mężczyzna, który zastrzelił trzy osoby, następnie w miejscu zbrodni popełnił samobójstwo. Jego ciało znaleziono w pobliżu zabitych mężczyzn, przy gołębniku.

Według informacji portugalskich mediów strzelanina nie miała prawdopodobnie związku z działalnością lokalnych grup przestępczych. 

Prawdopodobnym motywem przestępstwa, jak przypuszczają, była kłótnia o gołębie należące do jednej z ofiar strzelaniny.

Nachodzą cię myśli samobójcze? Wydaje Ci się, że znajdujesz się w sytuacji bez wyjścia? Pamiętaj, że są osoby, które chcą i mogą Ci pomóc. Dyżurują telefonicznie lub on-line:

800 12 12 12 - Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka Możesz też napisać maila lub porozmawiać na czacie.

116 111 - Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży

116 123 - Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych

800 800 605 - całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i rodziców

W sytuacji zagrożenia życia dzwoń pod numer 112 albo jedź na izbę przyjęć najbliższego szpitala psychiatrycznego