Reprezentacja Polski siatkarek awansowała do finału turnieju kontynentalnego. W niemieckim Halle „Złotka” pokonały Serbki 3:1 (22:25, 25:18, 25:22, 25:22). W niedzielę "biało-czerwone" zagrają z Rosjankami o bilet na igrzyska olimpijskie w Pekinie.

Polki rozpoczęły mecz od mocnego uderzenia. Na pierwszą przerwę techniczną „Złotka” zeszły z czterema punktami przewagi. Niestety w dalszej fazie partii nie było już tak dobrze. Przy stanie 14:11 podopieczne Marco Bonitty wyraźnie odpuściły i pozwoliły Serbkom na odrobienie strat. Końcówka tej części spotkania należała do Serbek, które nie wypuściły z rąk zwycięstwa. „Biało-czerwone” przegrały pierwszego seta 22:25.

Początek drugiego seta należał do Serbek. Polki wzięły się jednak do pracy i szybko objęły prowadzenie 9:3. W dalszej części „biało-czerwone” powiększały przewagę nad rywalkami. Na drugą przerwę techniczną „Złotka” zeszły przy stanie 16:8. Końcówka partii była prawdziwym pokazem kunsztu naszych zawodniczek, które rozbiły Serbki do 18 punktów.

Trzecia odsłona spotkania była niezwykle emocjonująca. Przewagę w początku partii wywalczyły Serbki. Polki po pierwszej przerwie technicznej rozpoczęły mozolne odrabianie strat. Przy stanie 18:18 podopieczne Marco Bonitty przyspieszyły i wywalczyły niewielką przewagę. „Złotka” utrzymały prowadzenie do końca seta.

Czwarty set był bardzo wyrównany. Zawodniczki walczyły o każdy pojedynczy punkt. Przy stanie 19:19 Serbki przyspieszyły i po kilku błędach polskich zawodniczek odskoczyły na dwa punkty. Polki nie sprzedały jednak łatwo skóry i ruszyły do zaciekłego ataku. „Złotka” wykorzystały pierwszą piłkę meczową, wygrały seta 25:22 i całe spotkanie 3:1.

Mecz w Halle był także rewanżem za półfinał mistrzostw Europy z ubiegłego roku. Wtedy „Złotka” uległy rywalkom 0:3.

W drugiej półfinałowej parze turnieju Niemki uległy Rosjankom 0:3 (15:25, 23:25, 17:25). Finał turnieju kontynentalnego odbędzie się w niedzielę. Zwycięzca rozgrywek awansuje do igrzysk olimpijskich w Pekinie.

Do tej pory udział w olimpijskim turnieju siatkarek zapewniło sobie sześć zespołów: Chiny, Włochy, Brazylia, USA, Wenezuela i Kuba. W przypadku niepowodzenia w Halle polski zespół zagra w maju w turnieju interkontynentalnym.