Amerykanie stanowczo zaprzeczają informacjom, jakoby Talibowie zestrzelili w Afganistanie dwa amerykańskie śmigłowce oraz jakoby amerykańskie samoloty zbombardowały afgański szpital w mieście Herat zabijając ponad sto osób.

"Talibowie twierdzą, że zestrzelili dwa nasze helikoptery. To nieprawda. Twierdzą, że wzięli do niewoli żołnierzy amerykańskich. To też fałsz. Nie ma żadnych dowodów ani poszlak, by te twierdzenia były prawdziwe" - powiedział Rumsfeld. Szef Pentagonu nie dał gwarancji, że bombardowanie Afganistanu zostanie przerwane podczas świętego miesiąca muzułmanów - Ramadanu, który zaczyna się w połowie listopada. Powiedział, że Stany Zjednoczone z wielkim szacunkiem odnoszą się do poglądów wyrażanych przez kraje, które współpracują z nimi w walce z terroryzmem, jednak im szybciej walka się zakończy, tym mniej prawdopodobne będzie, że terroryści dokonają kolejnych ataków.

Była to odpowiedź na ostrzeżenia prezydenta Pakistanu Perveza Musharrafa, który powiedział, że kontynuowanie nalotów na Afganistan w czasie Ramadanu zostałoby źle odebrane w świecie muzułmańskim.

23:55