​Para Brytyjczyków wygrała 184 miliony funtów na Euroloterii (EuroMillions) - to ponad miliard złotych. Jest to największa wygrana, jaka kiedykolwiek padła na Wyspach.

Państwo Joe and Jess Thwaite oswajają sie z tak olbrzymią wygraną. W jednej chwili stali się bogatsi od słynnej brytyjskiej piosenkarki Adele. 

Mężczyzna natychmiast zrezygnował z pracy w marketingu, jego żona wciąż zastanawia się nad przyszłością salonu fryzjerskiego, który prowadziła od lat z siostrą.  

Brytyjczycy zdecydowali się na upublicznienie swej tożsamości. Nie wszyscy zwycięzcy tak robią. Jak powiedzieli dziennikarzom, zamierzają realizować swe marzenia i pomagać przyjaciołom. 

Pan Thwaite dowiedział się o wygranej nad ranem, gdy wychodził na spacer z psami. Nie chciał budzić żony, poczekał aż sama wstanie - sen to zdrowie, nawet w takich okolicznościach. Para jest małżeństwem od jedenastu lat. Mają dwoje dzieci w wieku szkolnym. 

Pierwszym wydatkiem będzie naprawa cieknącego dachu w domu na wsi, do którego niedawno się wprowadzili. Nie zamierzają na razie szukać niczego droższego ani większego. Nasze dzieci zawsze marzyły o wakacjach na Hawajach. Teraz stało się to możliwe - powiedzieli, przyjmując symboliczny czek o wartości 184 milionów funtów.

Opracowanie: