Zniesienie embarga na dostawy polskiego mięsa do Rosji nadal pod znakiem zapytania. Rosyjskie władze weterynaryjne stwierdziły, że nie są zadowolone z dokumentów, jakie w zeszłym tygodniu otrzymały od Komisji Europejskiej.

"Umówmy się: nie jesteśmy przeciwko porozumieniu"- to komentarz rosyjskiego prezydenta w sprawie embarga na polskie mięso. Władimir Putin spotkał się w Soczi z kanclerz Niemiec Angelą Merkel. czytaj więcej

Rosjanie krytykują wyniki kontroli, jaką europejscy weterynarze przeprowadzili dwa miesiące temu w Polsce. Jak podała agencja Interfiks, szef rosyjskiego nadzoru rolniczego Siergiej Dankwert uznał, że dokumenty, które dostał w ubiegłym tygodniu podczas negocjacji w Berlinie, są niekonkretne, ogólnikowe i nie zawierają informacji, jakich oczekuje się od ekspertów.

Przeważają sformułowania dyplomatyczne – stwierdził Dankwert i dodał, że pismo z krytyką zostanie w środę wysłane do przedstawicielstwa Komisji Europejskiej. Można więc uznać, że optymizm na temat zniesienia embarga był chwilowy.