Czeska policja ma nadzwyczajne wsparcie. Służbę rozpoczął samochód Ferrari F142-458. Ma być wykorzystywany przede wszystkim w walce z międzynarodowymi nielegalnymi wyścigami. Pojazd został zajęty przez policję jako mienie pochodzące z działalności przestępczej.

Samochód ma być także wykorzystywany w pościgach za skradzionymi samochodami, które przejeżdżają przez Czechy do innych państw. W 2019 roku policja zarejestrowała około 30 nielegalnych wyścigów, których trasa prowadziła przez Republikę Czeską. W tych przypadkach są używane podobne pojazdy o ekstremalnych osiągach, które nie mogą w pełni konkurować ze zwykłymi patrolami - powiedział rzecznik policji Jakub Vinczalek.

Według policji Ferrari jest jednym z wielu pojazdów, które są zabezpieczane każdego roku. Nie jest nawet najdroższym z nich, posiedział Vinczalek. W 2021 roku zajęto około 900 pojazdów, z których większość sprzedano na pokrycie szkód wyrządzonych przez ich właścicieli.

Niektóre z tych pojazdów policja wykorzystuje do zadań służbowych. Przystosowanie do takich zadań Ferrari kosztowało 300 tys. koron, czyli około 12 tys. euro. Dodatkowe 5 tys. euro wydano na uruchomienie i przegląd samochodu, który przez dziesięć lat był nieużywany.