7 polskich sportowców wystartowało podczas pierwszego dnia zimowych igrzysk olimpijskich w Turynie. Niestety żaden z Polaków nie zdobył medalu. Najlepiej spisali się polscy skoczkowie, którzy w komplecie awansowali do niedzielnego konkursu skoków.

Jako pierwszy po medal ruszył biathlonista Tomasz Sikora w biegu na 20 km. Niestety jego występu nie można zaliczyć do udanych. Biathlonowe zawody wygrał Michael Greis z Niemiec. Sikora biegł bardzo dobrze, jednak słabo strzelał i to spowodowało, że ostatecznie zajął 21. miejsce. Polskę reprezentowali także: Wiesław Ziemianin, Krzysztof Pływaczyk i Grzegorz Bodziana; zajęli oni jednak bardzo odległe miejsca. Posłuchaj relacji Sebastiana Szczęsnego:

Na torze Oval Lingotto odbył się finał w łyżwiarstwie szybkim. Na dystansie 5000 metrów w piątej parze pobiegł Paweł Zygmunt. Jego rywalem był Kanadyjczyk Steven Elm. Złoty medal zdobył Amerykanin Chad Hedrick. Polak zajął dopiero 18. miejsce.

Na lód wyszli także łyżwiarze figurowi. Dorota Zagórska i Mariusz Siudek wystąpili w programie krótkim par sportowych.

Wieczorem odbyły się w Pragelato kwalifikacje do niedzielnego konkursu skoków narciarskich na obiekcie K-95. Wystartowali czterej Polacy: Robert Mateja, Stefan Hula, Kamil Stoch i Adam Małszysz. Wszyscy zakwalifikowali się do serii finałowych.