Reprezentacja Francji pokonała Polskę 26:20 w decydującym meczu turnieju piłkarzy ręcznych w paryskiej hali Bercy. Gospodarze zostali zwycięzcami zawodów; „biało-czerwoni” zajęli drugie miejsce.

W pierwszych minutach spotkania „biało-czerwoni” nie byli należycie skoncentrowani. Wykorzystali to gospodarze, którzy natychmiast przystąpili do ataku. Pierwszy przełom nastąpił w 15. minucie, przy prowadzeniu Francuzów 10:4. Na boisku pojawił się Karol Bielecki i nasi reprezentanci zaczęli odrabiać straty. Przed przerwą zdobyli trzy gole z rzędu i do szatni udali się przegrywając tylko 15:16.

Pierwszy gol w drugiej części padł po 4.36 gry, a jej autorem był Tomasz Tłuczyński. W 38. minucie po rzucie Kuchczyńskiego polski zespół po raz pierwszy objął prowadzenie 17:16. Na następnego gola w wykonaniu podopiecznych trenera Wenty trzeba było czekać aż 18 minut. W tym czasie Francuzi rzucili osiem goli z rzędu i rozstrzygnęli losy spotkania.

Polska:

Maciej Stęczniewski, Marcin Wichary - Tomasz Tłuczyński 3, Krzysztof Lijewski 2, Patryk Kuchczyński 4, Zbigniew Kwiatkowski, Karol Bielecki 4, Bartłomiej Jaszka 2, Mariusz Jurasik 1, Michał Jurecki 1, Bartosz Jurecki 1, Mateusz Jachlewski 2, Rafał Kuptel.

Francja:

Ploquin, Karaboue, Omeyer - Fernandez 3, Dinart 1, Burdet 1, Karabatic 5, Kempe 2, Abati 4, Abalo 5, Guigou 5.

W meczu Tunezja-Islandia padł remis 30:30.

Tabela turnieju:

kraj P W R P Z S
1. Francja 6 3 0 0 91 76
2. Polska 4 2 0 1 86 85
3. Tunezja 1 0 1 2 86 90
4. Islandia 1 0 1 2 89 101

P – punkty; W – mecze wygrane; R – remisy; P – mecze przegrane; Z – bramki zdobyte; S – bramki stracone]