Argentyński kardynał Leonardo Sandri odprawi w Niedzielę Palmową mszę na placu Świętego Piotra w Watykanie. Subdziekan Kolegium Kardynalskiego poinformował o tym w czwartek agencję prasową Ansa. Papież Franciszek od środy jest w szpitalu z powodu infekcji dróg oddechowych.

"Mogę potwierdzić, że odprawię mszę w Niedzielę Palmową" - powiedział kardynał Sandri z Kurii Rzymskiej, cytowany przez włoską agencję prasową. Ujawnił ponadto, że już w poniedziałek mistrz papieskich ceremonii zawiadomił go, że kolejne msze i nabożeństwa Wielkiego Tygodnia odprawiać będą różni kardynałowie. Jemu przypadła Niedziela Palmowa.

Kardynał Sandri wyraził jednak nadzieję, że papież będzie mógł przewodniczyć uroczystościom, podczas gdy jeden z kardynałów odprawiać będzie mszę przy ołtarzu. Tak zdarzyło się już wcześniej z powodu kłopotów z poruszaniem się Franciszka.

Na razie nie wiadomo, czy papież wróci na tyle do zdrowia, by mógł być obecny ma niedzielnej mszy inaugurującej Wielki Tydzień.

Watykan informuje, że stan zdrowia papieża poprawia się i kontynuuje on kurację.

86-letni Franciszek został przewieziony do kliniki Gemelli w środę z powodu problemów z oddychaniem. Według nieoficjalnych informacji lekarze wykluczyli problemy z sercem oraz zapalenie płuc. Włoska agencja ANSA napisała, że papież może opuścić szpital przed Niedzielą Palmową. Z kolei zdaniem "La Stampa", Franciszek opuści szpital za 2-3 dni.