Pakistańska telewizja „Dawn” pokazała zdjęcia dwóch mężczyzn, którzy mogli dokonać zamachu na Benazir Bhutto podczas czwartkowego wiecu w Rawalpindi. Zdjęcia wykonał fotograf – amator.

Na jednym, dość niewyraźnym, widać dwóch mężczyzn stojących w tłumie na wiecu. Jeden z nich to młody mężczyzna, ubrany w białą koszulę, ciemny płaszcz i słoneczne okulary. Za nim stoi mężczyzna w białej chuście na głowie, który według telewizji wysadził się w powietrze. Na dwóch innych fotografiach widać, jak mężczyzna z odległości trzech metrów mierzy z pistoletu do Bhutto, w momencie, gdy przywódczyni opozycji opuszcza wiec.

Sprzeczne informacje dotyczące przyczyny śmierci Benazir Bhutto wywołały w Pakistanie gwałtowne zamieszki. Zginęło w nich ponad 40 osób. Nie ustają też kontrowersje, czy była premier zginęła od uderzenia głową w dach samochodu, kiedy uchylała się od kul zamachowca, czy też od samych strzałów. Nie jest wykluczona ekshumacja Benazir Bhutto.

Wcześniejsze doniesienia mówiły, że Bhutto została śmiertelnie postrzelona. Tę wersję potwierdziła w sobotę rzeczniczka Bhutto, mówiąc, że była premier Pakistanu została postrzelona w głowę. Rzeczniczka Sherry Rehman, która myła zwłoki Benazir Bhutto powiedziała, że wdziała u zmarłej ranę od kuli z tyłu głowy.

Tysiące osób zebrało się w wiosce Naudero w południowym Pakistanie, gdzie ma dojść do spotkania zarządu Partii Ludowej. Na spotkaniu zostanie wybrany nowy przywódcę po śmierci Benazir Bhutto. czytaj więcej

O dokonanie zamachu władze oskarżyły islamskich radykałów, mających powiązania z Al-Kaidą. Tymczasem Pakistańska Partia Ludowa, której przewodziła Bhutto, niezależnie od tego, kto zamachu faktycznie dokonał, za jej śmierć wini administrację kraju, która nie zapewniła byłej premier odpowiedniej ochrony.