W Rosji do północy wszystkie kasyna i automaty do gier powinny zostać zlikwidowane. Hazard będzie nielegalny. Jednak już wymyślono jak obejść zakazy. Wystarczy trochę gimnastyki z gramatyką i będzie można grać dalej.

Rosja to jedyny kraj na świecie, w którym poker jest oficjalnie dyscypliną sportową. Pokerowe kluby zamiast kasyn - to jak donosi moskiewski korespondent RMF FM Przemysław Marzec - nie jedyny sposób na nowe prawo.

Automaty do gier zamieniono na automaty loteryjne a kasyna zmieniają nazwy na centra rozrywki. W miejscu kasyn pojawiły się centra rozrywki i spędzania wolnego czasu a nawet kantory bukmacherskie. Prawo tego w ogóle nie zabrania. Jest nawet wirtualna ruletka. Obstawia się w Rosji, ale stół do gry znajduje się gdzieś na wyspie na Pacyfiku, a grę obserwuje się przez Internet.

Jedynie najwięksi przenieśli się za granicę, tam gdzie jeżdżą bogaci Rosjanie: Kupiliśmy w Czarnogórze hotel z kasynem i od jutra proponujemy, by tam jeździli gracze. Co ważne przenosimy tam cały rosyjski personel.