Afera podsłuchowa koncentrująca się dotychczas na należącym do Ruperta Murdocha tabloidzie "News of the World" rozszerzyła się na inną grupę prasową . W czwartek brytyjska policja aresztowała czwórkę dziennikarzy związanych z grupą wydawniczą „Mirror Group of Newspapers”. To osoby podejrzane o zakładanie podsłuchów, które umożliwiały inwigilowanie celebrytów.

"Mirror Group of Newspapers" ujawniła, że aresztowani to redaktor naczelny tabloidu "The People" James Scott, jego zastępca Nick Buckley, a także była redaktor naczelna tygodnika "Sunday Mirror" Tina Weaver i jej były zastępca Mark Thomas. Całej czwórce zarzuca się spisek mający na celu zakładanie w latach 2003-2004 podsłuchów, które pozwalały na odbieranie wiadomości z poczty głosowej celebrytów i osób z nimi związanych. Policja zapowiedziała, że skontaktuje się z osobami, które mogły być inwigilowane. Poinformowała też, że dochodzenie przeciwko tytułom  Mirror Group nie ma związku z dwoma dochodzeniami przeciwko tabloidowi "NotW".

Nieoficjalnie wiadomo, że już 4 podsłuchiwane osoby złożyły wniosek o odszkodowanie od Mirror Group. Jedną z nich jest podobno były kapitan reprezentacji Anglii Sven-Goran Eriksson. Pieniędzy ma się domagać także była niańka dzieci Davida Beckhama.

(mn)