Czy Niemcy wycofają prace nad eurokonstytucją z komisji spraw zagranicznych europarlamentu po tym, jak na jej czele stanął Polak - Jacek Saryusz-Wolski? Niewykluczone, że powstanie osobna komisja w PE, która zajmie się pracą nad dokumentem - dowiedziała się korespondentka RMF FM.

Saryusz-Wolski uchodzi za realistę w ocenie projektu eurokonstytucji. Podobnie jak rząd sugeruje, aby Polska nie podejmowała w tej sprawie pośpiesznych deklaracji. Nie można wykluczyć, że wybór Polaka na szefa komisji spraw zagranicznych doprowadzi do konfliktu z Niemcami.

Jeden zero dla PiS-u i Jacka Saryusza-Wolskiego. Europoseł Platformy Obywatelskiej tak jak marzył zostanie szefem komisji spraw zagranicznych w Parlamencie Europejskim. W tych marzeniach wspierało go Prawo i Sprawiedliwość. czytaj więcej

Jedno jest pewne wybór Saryusz Wolskiego nie ucieszył naszych zachodnich sąsiadów. Kanclerz Merkel bardzo chciała pozostawić na czele komisji spraw zagranicznych swego przyjaciela Elmara Broka. O kulisach wyboru Saryusz-Wolskiego i reakcjach na ten wybór z Brukseli nasza korespondentka Katarzyna Szymańska-Borginion: