Wtorek miał być dniem, który wstrząśnie Niemcami. Dwóch uczniów planowało strzelaninę w jednym z gimnazjów w Kolonii. Masakrę w ostatniej chwili udaremniła policja.

17- i 18-latek zamierzali zabić 17 osób – uczniów i nauczycieli. Data planowanej masakry nie była przypadkowa. Miało do niej dojść dokładnie w pierwszą rocznicę innej tragedii. W jednej ze szkół były uczeń ranił 37 osób, a na końcu popełnił samobójstwo.

Niemiecki sąd zdecyduje dziś o aresztowaniu 18-latka, który planował dokonanie masakry w jednym z gimnazjów w Kolonii. Policji w ostatniej chwili udało się zapobiec atakowi. czytaj więcej

W Niemczech w ciągu ostatnich lat doszło do dwóch strzelanin w szkołach. Motywy tego typu wydarzeń są najczęściej takie same – to frustracja oraz wpływ wojennych gier komputerowych. Młodzi ludzie chcą sprawdzić swoje strzeleckie umiejętności w realnym świecie.

Aby zapobiec takim tragediom, niektóre kraje związkowe planują wprowadzenie ochrony w szkołach.

Dziś odwołano zajęcia w jednej ze szkół w Moguncji. Policja otrzymała bowiem sygnał, że planowana tam była kolejna strzelanina. Szczegóły na razie nie są znane.