Władimir Putin w dresie, z dłuższymi włosami gra w tenisa stołowego - nieznane do tej pory nagranie, przedstawiające dzisiejszego przywódcę Rosji, publikuje fiński portal Yle. Nagranie prezentuje 40-letniego Putina, wówczas oficera KGB podczas pobytu w Finlandii na początku lat 90.

Władimir Putin przebywał na początku lat 90. ubiegłego wieku w Finlandii w towarzystwie Anatolija Sobczaka, późniejszego mera Sankt Petersburga. Było to tuż po upadku Związku Radzieckiego, a Putin na nagraniu w niczym nie przypomina macho - podaje Yle.

To było zanim Putin wzbogacił się: niedbały ubiór, niechlujna fryzura - komentuje nagranie Luke Harding, były korespondent "The Guardian" w Moskwie.

Domowe wideo, którego źródło nie jest znane, przedstawia Putina z Sobczakiem, grających w tenisa stołowego przeciwko ochroniarzom. 

Putin ma na sobie dres Adidasa, uśmiecha się, najwyraźniej jest świadomy, że ktoś kręci film, bo od czasu do czasu spogląda wprost w obiektyw.

Przez moment widać na filmie także ówczesną żonę Putina, Ludmiłę, która patroszy rybę oraz ich córki Marię i Katarinę.

Na kolejnym ujęciu grupa kilkunastu osób siedzi za stołem, jedzą posiłek, piją piwo i wino.

Film został nakręcony w willi, będącą własnością firmy Thomesto na wyspie Torsö. Dziś posiadłość ta jest w prywatnych rękach.

Źródło Yle podaje, że Putin podczas pobytu na wyspie niewiele mówił. 

Portal zapewnia, że nagranie jest prawdziwe, kaseta VHS zachowała się w prywatnych zbiorach.