Alejandra Rodriguez przechodzi do historii jako zwyciężczyni Miss Universe Buenos Aires w wieku 60 lat. Kobieta przełamała stereotypy i podbiła serca tysięcy widzów. Rodriguez na co dzień jest prawniczką i dziennikarką La Planta.

Od 1958 roku o koronę mogły starać się kobiety od 18 do 28 lat, które nie są bądź nie były w przeszłości zamężne i nie mają dzieci. Od 2023 roku w konkursie mogą brać udział żony i matki. Natomiast od tego roku konkurs nie jest już ograniczony wiekowo. Obecnie wystarczy być pełnoletnim. Ten ruch otworzył drzwi dla wielu bardziej dojrzałych kandydatek.

Alejandra Marisa Rodriguez po zdobyciu tytułu Miss Buenos Aires stała się gwiazdą w latynoskich mediach społecznościowych. Kobieta została wybrana do reprezentowania prowincji Buenos Aires w konkursie Miss Argentyny. Zwyciężczyni tego konkursu będzie reprezentować kraj na Miss Universe. Rodriguez pokonała 34 inne kandydatki, kwalifikując się do rozgrywki 25 maja.

60-latka studiowała dziennikarstwo na Universidad Nacional de La Plata (UNLP) Escuela Superior de Periodismo, a następnie ukończyła studia prawnicze. Nie jest zamężna ani w związku. 

Jestem bardzo podekscytowana i zaszczycona zdobyciem tytułu Miss Buenos Aires 2024. Chcę pokazać wszystkim kobietom, że piękno nie ma wieku i że możemy przełamywać bariery - cytuje Alejandrę MercoPress, Południowoatlantycka Agencja Informacyjna. Piękno nie ma daty ważności, aby być pięknym, wystarczy zaufać sobie i być autentycznym -  podkreśliła.

Opracowanie: Gabriela Szczepaniec