Michael Schumacher ustalił warunki dwuletniego kontraktu z zespołem Mercedes GP, który w przyszłorocznym sezonie Formuły 1 zastąpi ekipę Brawn GP – poinformował niemiecki dziennik „Bild”. Zdaniem gazety powrót siedmiokrotnego mistrza świata F1 na tor jest już przesądzony; kontrakt ma zostać podpisany w przyszłym tygodniu.

Doniesień „Bilda” nie chciał skomentować sam Schumacher. Komentarza odmówiła także jego rzeczniczka, Sabrine Kehm.

Niemiecki kierowca zakończył karierę w 2006 r. Planował jednak wrócić do Formuły 1, gdy podczas kwalifikacji do lipcowego wyścigu o Grand Prix Węgier groźnemu wypadkowi uległ Felipe Massa. Team Ferrari poszukiwał wtedy zawodnika, który miałby zastąpić Brazylijczyka w drugiej części sezonu. Michael Schumacher po kilku treningach i konsultacjach medycznych nie zdecydował się jednak na powrót. Głównym powodem były kłopoty zdrowotne związane z kontuzją mięśni karku po wypadku motocyklowym.

Jak poinformowała gazeta, gdyby nie umowa z Schumacherem, pewne miejsce w niemieckim teamie miałby Robert Kubica. Wciąż bowiem nie wiadomo, czy zespół Renault, z którym Polak podpisał kontrakt, pojawi się na torach F1.

(ASInfo/RMF FM)