Erich Klemm, jeden z dyrektorów spółki Daimler AG, do której należy koncern Mercedes-Benz, skrytykował decyzję o zakupie mistrzowskiego teamu Formuły 1, Brawn GP. Jego zdaniem sprzedaż udziałów w zespole McLarena była idealną okazją do całkowitego wycofania się z rywalizacji najszybszych kierowców świata.

W poniedziałek ogłoszono, że McLaren odkupił od Mercedesa jego 40 proc. udziałów w teamie F1. We wtorek do tej transakcji odniósł się Klemm. Zupełnie nie rozumiem, dlaczego rada nadzorcza rozpoczęła kolejny projekt związany z wyścigami - stwierdził. W fabrykach samochodów każdy cent jest dziś przed wydaniem oglądany co najmniej trzy razy. Wszyscy odczuwamy skutki kryzysu finansowego i mniejszej sprzedaży samochodów, w związku z tym uważam, że nasz koncern powinien zainwestować w inną formę marketingu, niż utrzymywanie kosztownego teamu Formuły 1 - zaznaczył.

Według informacji brytyjskich mediów właściciele Mercedesa zapłacili za udziały w teamie Brawn GP aż 336 milionów dolarów. Z transakcji zadowolony jest szef F1 Bernie Ecclestone. Dzięki niej dłużej będziemy mieli w rywalizacji dwa mocne zespoły, a Brawn GP nie gwarantował takiej stabilności - powiedział.

(ASInfo/RMF FM)