"​London Bridge" i "Spring Tide" to kryptonimy działań, które zostały wdrożone w Wielkiej Brytanii po tym, jak zmarła królowa Elżbieta II. Pierwszy dotyczy wydarzeń bezpośrednio po śmierci, drugi to etap wstępowania księcia Karola na tron. Plany rozpisano na 10 dni.

Informacja o śmierci królowej została przekazana premier Wielkiej Brytanii przez prywatnego sekretarza królowej, który poinformował o tym również Sekretarza Gabinetu i Tajnej Rady. 

Dzień śmierci Elżbiety II, tzw. D-Day - 8 września (czwartek)

Globalne Centrum Reagowania Ministerstwa Spraw Zagranicznych (FCDO) wysłało informacje do 15 rządów poza Wielką Brytanią, gdzie królowa była głową państwa, oraz do pozostałych 38 krajów Wspólnoty Narodów.

Dzień śmierci królowej jest ogłoszony jako D-Day. Każdy kolejny dzień, aż do dnia pogrzebu, będzie miał nazwę D-Day+1, D-Day+2 itd. Ministrowie zostali powiadomieni pocztą elektroniczną o śmierci królowej. Po otrzymaniu tego e-maila flagi w Whitehall zostały opuszczone do połowy masztu (w ciągu 10 minut od momentu ogłoszenia).

Stowarzyszenie prasowe rozesłało informację na całym świecie, a lokaj przeszedł przez dziedziniec Pałacu Buckingham i przypiął "Oficjalne Zawiadomienie" o śmierci królowej (wydane przez Dom Królewski) do pałacowej bramy.

Barwy strony internetowej rodziny królewskiej zostały zmienione na czerń i odcienie szarości, opublikowano na niej oświadczenie potwierdzające śmierć królowej. Strona internetowa rządu Wielkiej Brytanii wyświetliła czarny baner u góry.

Oświadczenie wygłosiła premier Liz Truss. Premier odbędzie audiencję z nowym królem (rozpocznie się plan "Spring Tide").

Następca tronu przyjął imię Karol III. Karol III wygłosi orędzie do narodu.

D-Day+1 - 9 września (piątek)

Rada Akcesyjna (w jej skład wchodzą przedstawiciele rządu) zbierze się o godzinie 10 rano, aby ogłosić króla Karola nowym suwerenem. Proklamacja zostanie odczytana w Pałacu św. Jakuba i Royal Exchange.

Parlament spotka się, aby uzgodnić przesłanie kondolencyjne i aby deputowani złożyli hołd w Izbie Gmin. Wszystkie prace parlamentarne zostaną zawieszone na 10 dni.

Premier i gabinet spotkają się z nowym królem o 15.30.

D-Day+2 - 10 września (sobota)

Ciało królowej zostanie przewiezione do Londynu pociągiem królewskim (operacja "Unicorn").

D-Day+3 - 11 września (niedziela)

Król Karol III otrzyma pismo kondolencyjne z Westminster Hall.

Następnie wyruszy w żałobną podróż po Wielkiej Brytanii, zaczynając od Szkocji. Otrzyma pismo kondolencyjne w parlamencie szkockim i weźmie udział w nabożeństwie w katedrze St.Giles w Edynburgu.

D-Day+4 - 12 września (poniedziałek)

Król Karol przybędzie do Irlandii Północnej, gdzie otrzyma kolejne pismo kondolencyjne w zamku Hillsborough i weźmie udział w nabożeństwie w katedrze św. Anny w Belfaście.

Odbędzie się próba operacji "Lion": procesja z trumną królowej z Pałacu Buckingham do Pałacu Westminsterskiego.

D-Day+5 - 13 września (wtorek)

Operacja "Lion": Trumna Królowej zostanie przeniesiona z Pałacu Buckingham do Pałacu Westminsterskiego ceremonialną trasą przez Londyn. W Westminster Hall odbędzie się nabożeństwo żałobne.

D-Day+6 - 14 września (środa)

Operacja "Feather": Ciało królowej zostanie przez kolejne trzy dni w Pałacu Westminsterskim. Trumna będzie spoczywała na katafalku otwarta dla publiczności przez 23 godziny na dobę.

Odbędzie się próba oficjalnego konduktu pogrzebowego.

D-Day+7 - 15 września (czwartek)

Król Karol III pojedzie do Walii, aby otrzymać pismo kondolencyjne od parlamentu walijskiego i wziąć udział w nabożeństwie w katedrze Liandaff w Cardiff.

D-Day+8 i 9 - 16 i 17 września (piątek i sobota)

Ostatni dzień składania wyrazów szacunku zmarłej królowej. Księgi kondolencyjne zostaną otwarte online.

D-Day+10 - 18 września (niedziela)

Dzień Żałoby Narodowej w Wielkiej Brytanii. Pogrzeb państwowy odbędzie się w Opactwie Westminsterskim. W całym kraju w południe zapadnie 2-minutowa cisza. Odbędą się dwie procesje w Londynie i Windsor.

Królowa zostanie pochowana na zamku Windsor, w Kaplicy Pamięci Króla Jerzego VI (obok jej ojca).

Portret królowej będzie wisiał z czarną wstążką we wszystkich ratuszach przez miesiąc (okres żałoby), zanim zostanie przeniesiony w "odpowiednie miejsce" i zamieniony portretem nowego króla.

Wszystkie kwiaty złożone wokół pałaców królewskich i publicznych ratuszów zostaną usunięte po pogrzebie państwowym.