W rozegranym w Lahti drużynowym konkursie PŚ w skokach narciarskich zwyciężyła reprezentacja Austrii. Drugie miejsce zajęli Norwegowie; na trzeciej pozycji uplasowali się Finowie. Polacy zajęli ósme miejsce.

Skaczący jako pierwszy w drugiej serii w drużynie Austrii Andreas Widhoelzl uzyskał 135,5 m i ustanowił nowy rekord skoczni. Austriacy byli liderami zawodów już po pierwszej serii, w której najdłuższy skok na odległość 132 m oddał także Widhoelzl. Drugą odległość w pierwszej serii - 131 m uzyskał drugi z Austriaków - Andreas Kohler.

W pierwszej serii konkursu w Lahti rywalizowało dwanaście reprezentacji. Polacy zajęli ósme miejsce i awansowali do drugiej serii. W polskim zespole najlepiej wypadł Robert Mateja, który skoczył 122,5 m. Kamil Stoch oddał skok na odległość 120 m. Adam Małysz zaliczył 113,5 m. Najsłabiej wypadł Stefan Hula, który uzyskał tylko 100 m. W drugiej serii najdłuższy skok w reprezentacji Polski oddał Kamil Stoch - 124 m, ale tuż po wylądowaniu miał upadek. Małysz skoczył 120 m, Robert Mateja - 103 m. Stefan Hula w stosunku do skoku w pierwszej serii poprawił się o 1,5 m.

Reprezentacja Austrii występująca w składzie Andreas Widhoelzl, Andreas Kofler, Martin Koch i Thomas Morgenstern zwyciężyła zdecydowanie. Austriacy zdobyli o 15 pkt więcej od drugiej w klasyfikacji Norwegii. Trochę słabiej niż się można było spodziewać wypadli gospodarze zawodów Finowie, którzy zajęli trzecie miejsce, tracąc do zwycięzców ponad 50 pkt.