Książę Harry na kursie doszkalającym. Temat zajęć? Równość i różnorodność. Niesforny członek brytyjskiej rodziny królewskiej nie zdecydował się jednak na udział w zajęciach dobrowolnie. Na kurs wysłała księcia armia. To reakcja na użycie przez Harry'ego obraźliwego określenia "Paki" wobec żołnierza o pakistańskich korzeniach.

O pomyśle brytyjskiej armii poinformował dziennik "Daily Mail". Dziennikarze przypomnieli również, że 24-letni książę przeprosił, gdy informacja o incydencie z 2006 roku trafiła na stronę internetową jednej z gazet. Harry zapewniał, że rasistowska obraza nie była jego intencją.

Sprawa odbiła się jednak na Wyspach szerokim echem. Armia formalnie przywołała księcia do porządku, a informacja o incydencie pozostanie w jego wojskowych aktach. Harry naraził się również na powszechne potępienie. Skrytykował go między innymi brytyjski premier Gordon Brown.

Szkolenie z „różności i różnorodności” nie będzie pierwszym, w jakim weźmie udział książę. Standardowy kurs przeszedł również jako rekrut. Tym razem jednak - jak dowiedział się "Daily Mail" – szkolenie ma być bardziej intensywne.