To był tragiczny weekend w Stanach Zjednoczonych, gdzie doszło do dwóch strzelanin. W sobotę w centrum handlowym w El Paso w Teksasie zginęło 20 osób, a 26 zostało rannych. W niedzielę w mieście Dayton w Ohio napastnik otworzył ogień przed barem – zginęło 9 osób. Za to w Europie wszystkich w zdumienie wprawił Franky Zapata, który przeleciał na flyboardzie nad kanałem La Manche. Co jeszcze wydarzyło się w ten weekend? Przeczytajcie nasze podsumowanie weekendu!

Krwawy weekend w Stanach Zjednoczonych. Zginęło kilkadziesiąt osób

20 osób zginęło, a 26 zostało rannych w strzelaninie w El Paso w Teksasie. Sprawca - 21-letni mężczyzna - został zatrzymany.

Po kilkunastu godzinach doszło do kolejnej zbrodni - tym razem w Dayton w stanie Ohio. Napastnik zastrzelił 9 osób, a 16 innych ranił. Terrorysta został zabity przez policjantów.

Mazowieckie: Eksplozja niewybuchu. Nie żyje dwóch mężczyzn

Tragedia w miejscowości Czarnowo w powiecie ostrołęckim. Eksplodował tam niewybuch. Zginęło dwóch mężczyzn.

Śmierć 15-latki na motocrossowych Mistrzostwach Polski. "Po upadku jeszcze wstała"

15-letnia zawodniczka z Lublina zmarła wskutek odniesionych w sobotę obrażeń podczas motocrossowych Mistrzostw Polski w Lipnie (Kujawsko-pomorskie). Zgon dziewczyny nastąpił po przewiezieniu do szpitala - poinformowała Monika Grzelak z Komendy Powiatowej Policji w Lipnie.

Adam Kownacki wygrał na punkty z Chrisem Arreolą

Adam Kownacki wygrał jednogłośnie na punkty z Amerykaninem Chrisem Arreolą i zdobył w Nowym Jorku pas IBF Inter-Continental kategorii ciężkiej. Tym zwycięstwem polski bokser przybliżył się do walki o mistrzostwo świata.

Franky Zapata przeleciał nad kanałem La Manche!

Francuski wynalazca Franky Zapata przeleciał w niedzielę na flyboardzie nad kanałem La Manche. Półtora tygodnia temu nie udało mu się tego dokonać - wpadł do wody.

Zmarł ks. Kazimierz Orzechowski

W wieku 90 lat zmarł ks. Kazimierz Orzechowski - podaje Związek Artystów Scen Polskich. Duchowny był również aktorem, a widzowie pamiętają go z wielu filmów i seriali.

Fakty znad wody: Weekend pod żaglami z RMF FM

Tym razem w naszym wakacyjnym cyklu odwiedziliśmy Mikołajki na Mazurach, a konkretnie nasz żółto-niebieski port, czyli Wioskę Żeglarską. Przez weekend na naszej antenie i na RMF24 nie zabraknie żeglarskich tematów. Byliśmy na regatach, smażyliśmy omlety dla żeglarzy, a także popłynęliśmy w krótki rejs naszym Maxusem 33.1 RS.