Oficjalna strona Benedykta XVI zacznie działać od dzisiaj w serwisie YouTube. Prezentacja pierwszego papieskiego przesłania w tym popularnym wśród milionów internautów serwisie odbędzie się na konferencji prasowej w Watykanie zorganizowanej w związku z publikacją orędzia Benedykta XVI na 43. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu.

Zgodnie z porozumieniem zawartym z firmą Google Watykan co tydzień będzie umieszczał na tej specjalnej stronie fragmenty papieskich przemówień w czterech językach - po włosku, angielsku, niemiecku i hiszpańsku.

Przewodniczący Papieskiej Rady Środków Społecznego Przekazu arcybiskup Claudio Maria Celli. w wywiadzie dla dziennika "L’Osservatore Romano" zapewnił, że papież z entuzjazmem przyłączył się do tej inicjatywy. Jest człowiekiem dialogu, spotkania, a na YouTube spotykają się miliony ludzi, z którymi chce być blisko - podkreślił watykański hierarcha.

Włoskie media zwracają uwagę, że ta inicjatywa przyniesie też inny bardzo ważny dla wizerunku Benedykta XVI skutek: po wprowadzeniu w przeglądarce hasła "papież" czy "Watykan" pojawiać się będzie na pierwszym miejscu oficjalna strona, a nie te obraźliwe i nieprzychylne, co ma miejsce teraz i co stanowiło coraz większy problem.