Policja w stanie Iowa zatrzymała uzbrojonego mężczyznę, który miał "listę celów" obejmującą prezydenta USA Joe Bidena oraz byłych prezydentów Baracka Obamę i Billa Clintona. Zatrzymany powiedział, że jechał do Białego Domu, by zabić ludzi władzy - poinformowały władze.

Pochodzący z Kalifornii mężczyzna został zatrzymany do kontroli 21 grudnia na drodze międzystanowej, ponieważ prowadził samochód w niebezpieczny sposób.

Policja poinformowała, że mężczyzna został aresztowany i przesłuchany, gdyż po zatrzymaniu wygłaszał groźby pod adresem prezydenta Bidena. W areszcie podejrzany powiedział, że jeśli zostanie zwolniony, to wykona swój plan zabicia Bidena, Obamy, Clintona i innych osób.

Mężczyźnie postawiono na razie jeden zarzut - wygłaszania gróźb pod adresem byłego prezydenta USA. Władze stanu Iowa poinformowały, że kolejne zarzuty zostaną zapewne dodane po przesłuchaniu mężczyzny przez ławę przysięgłych.

Adwokaci podejrzanego wnieśli pismo do sądu z informacją, że obrona będzie się domagała uznania go za osobą niepoczytalną.