Hiszpania jest pierwszym krajem, w którym na świńską grypę zachorowała osoba, która nie była w Meksyku. Według gazety „El Mundo”, chory jedynie kontaktował się z kimś, kto odwiedzał ten kraj. W Hiszpanii potwierdzono już 10 przypadków świńskiej grypy, kolejne 53 osoby są w tej chwili badane. Trzy przypadki potwierdzono w Wielkiej Brytanii.

Dotychczas na całym świecie potwierdzono 114 zachorowań na świńską grypę, w tym osiem, które zakończyły się śmiercią chorego – podaje Światowa Organizacja Zdrowia. Na terenie Polski nie ma obecnie osób z podejrzeniem tej choroby. czytaj więcej

Jutro rozpoczynamy wielką kampanię informacyjną. Fakty o świńskiej grypie znajdą się w prasie, radiu i telewizji. Chcemy przypominać ludziom, by zakrywali usta i nosy kiedy kaszlą i kichają oraz bu nie zapominali o myciu rąk - mówi brytyjski minister zdrowia Alan Johnson.

Światowa organizacja zdrowia na razie potwierdza 114 przypadków zachorowań. Osiem zmarło. Wśród nich jest niespełna 2-letnie dziecko - pierwszy potwierdzony śmiertelny przypadek wirusa w Stanach Zjednoczonych.

Prawdopodobnie jeszcze dzisiaj dojdzie do nadzwyczajnego spotkania ekspertów WHO w sprawie zagrożenia epidemią.